امام جمعه مهاباد
ثبات و امنیت کنونی کشور مرهون فداکاری شیعه و سنی در دفاع مقدس است
دکتر عبدالسلام امامی اظهار داشت: اگر امروز کشورمان از ثبات و امنیت برخوردار است مرهون رشادت‌های اهل‌سنت و شیعه بوده که خالصانه و با دستان خالی مقاومت کرده و سنگر را تخلیه نکردند و باید قدر این سربازان وفادار را دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،ماموستا عبدالسلام امامی امروز در نشست هفته دفاع مقدس، با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اگر کشورمان امروز از امنیت برخوردار بوده و به راحتی و با آرامش در جزیره ثبات خاورمیانه در ایران‌زمین زندگی می‌کند، مدیون رشادت‌های خاموش و غیرخاموش نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، مردم و روحانیانی است که با تقدیم شهدای بسیاری، فداکاری خود را به راه انقلاب نشان دادند.

وی تصریح کرد: شهید حیدری خلبان اهل مهاباد بود که به عنوان نخستین شهید خلبان نام گرفت و در نخستین روز از دفاع مقدس شهید شد و اهل سنت، مردمانی هستند که در راه اعتلای کلمه اسلام و دفاع از کیان و وحدت کشور از دیرباز فداکاری و مجاهادت‌های بسیاری از خود نشان دادند.

امام جمعه مهاباد افزود: به همین خاطر رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا یکی از فرمانده‌هان رده بالا را به عنوان فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند که به اذعان همه کارشناسان جغرافیای سیاسی، حساس‌ترین منطقه در جهان امروز، منطقه خلیج فارس است.

وی بیان کرد: بنابراین مدیریت این صحنه بسیار خطیر را به فرماندهی بزرگانی از اهل‌سنت سپرده شده و باید از این انتصاب بسیار وزین توسط رهبری تقدیر کرد و امید است که این انتصاب، مقدمه‌ای برای کسب کرسی‌های بهتر براساس شایسته‌سالاری برای اقوام و مذاهب باشد.

ماموستا امامی در ادامه گفت: بی‌تردید می‌توان گفت که روحانیون سربازان گمنامی هستند که در سنگرهای بسیار سخت و دشوار خدمت می‌کنند و دفاع مقدس را نباید منحصر در هشت سال دانست چون دفاع مقدس از نخستین روزهای انقلاب اسلامی آغاز و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه شاید زمانی جنگ در قالب توپ و تانک و هواپیما بوده بیان کرد: هم اکنون هم در قالب تحریم و توطئه‌چینی و تفرقه‌اندازی و مشکلات دیگر بوده است.

امام جمعه مهاباد افزود: اگر امروز کشورمان از ثبات و امنیت برخوردار است مرهون رشادت‌های اهل‌سنت و شیعه بوده که خالصانه و با دستان خالی مقاومت و سنگر را تخلیه نکردند و باید قدر این سربازان وفادار را دانست.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس نمایشگاه عزت، اقتدار، مقاومت، ایثار و پایداری است گفت: کسانی که تاریخ کشورمان در سده ۱۹ و ۲۰ را خوانده باشند می‌دانند که ایران کشور بزرگی بود اما در معاهدات مختلف براساس قراردادهای مختلف ترکمانچای، گلستان و سعدآباد هر روز پیکره‌ای از این کشور جدا و هر روز کوچک‌تر شد و حتی در زمان پهلوی هم مجمع الجزایر بحرین که ۳۳ جزیره بود براساس توطئه انگلیس از ایران جدا نشد.

ماموستا امامی افزود: تنها جنگی که حتی یک وجب از خاک ایران جدا نشد به پاس فداکاری شبانه‌روزی رزمندگان مسلمان شیعه و سنی هشت سال دفاع مقدس بود.

انتهای پیام

 

فهرست