مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت سلماس
  جبهه‌ها و گروههای سیاسی باید در طرح مسائل دقت داشته باشند
ماموستا رحیم عثمان زاده اظهار داشت: مشروعیت هر نظام و حکومتی به میزان مشارکت مردم در انتخابات آن کشور بستگی دارد و هرچقدر مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد توسعه آن کشور پرشتاب‌تر خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا رحیم عثمان زاده ، مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت سلماس طی گفتگو با رابط خبری اظهار داشت:

یکی از علت‌هایی که کاهش مشارکت مردم را به دنبال دارد ، وجود اختلاف بین بزرگان و جریان‌های مختلف سیاسی و عدم گفت و گو بین آنان است.

وی افزود: در یک مقطع زمانی قرار داریم که باید اتحاد و همدلی بین گروه‌های سیاسی را بیش از گذشته نشان دهیم و اگر اختلاف نظری وجود دارد نیازی به رسانه‌ای شدن آن نیست.

مدرس علوم دینی اهل سنت سلماس خاطر نشان کرد: حاصل رسانه‌ای شدن اختلافات گروه‌های سیاسی چیزی جز یاس و ناامیدی مردم نیست، ما نمی‌گوییم همه گروه‌های سیاسی باید یک فکر و نظر داشته باشند، رقابت وجود دارد و جریان‌های سیاسی چند گروه هستند اما زمانی که این رقابت، تخریب به دنبال داشته باشد و این تخریب نیز علنی باشد کاهش مشارکت مردم در انتخابات را به دنبال دارد.

ماموستا عثمان زاده تصریح نمود: باید اعتماد مردم را جلب کنیم و بدانیم اختلاف نظرها باعث رشد و تعالی کشور می‌شود لذا برای جذب بخشی از آرای خاکستری یا نگرانی از پیروزی رقیب در انتخابات، نباید بداخلاقی سیاسی داشته باشیم و به تخریب روی بیاوریم.

وی در ادامه افزود: مردم ایران هوشیار هستند، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز روند اطلاع رسانی را گسترده کرده و سطح آگاهی مردم افزایش داده است و آنان خیلی زود متوجه می‌شوند کدام یک از مباحث مطرح شده واقعیت دارد و کدام یک واقعیت ندارد.

امام جمعه و جماعت اسلام آباد سلماس گفت: جبهه‌ها و گروههای سیاسی باید در طرح مسائل دقت داشته باشند.

رهبر معظم انقلاب در فرمایش‌های اخیرشان بر وحدت بخش گروه‌های مختلف و لزوم دوری از اختلاف تاکید داشتند که این مساله باید مدنظر همگان باشد.

ماموستا عثمان زاده اظهار داشت:رهبر معظم انقلاب همواره بر این موضوع تاکید داشتند که باید برای جبهه انقلاب اسلامی یارگیری کنیم و به دنبال حذف افراد نباشیم و این جبهه را گسترش دهیم، زمانی که فرزندان انقلابی ایران نتوانند یکدیگر را تحمل کنند کاهش مشارکت مردم در انتخابات را به دنبال داریم.

وی خاطر نشان کرد: مشروعیت هر نظام و حکومتی به میزان مشارکت مردم در انتخابات آن کشور بستگی دارد و هرچقدر مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد توسعه آن کشور پرشتاب‌تر خواهد بود و اگر مشارکت مردم کاهش یابد تبعات سیاسی و امنیتی به دنبال خواهد داشت.

در مقطعی که جمهوری اسلامی ایران با انواع تحریم‌های ظالمانه و جنگ اقتصادی مواجه است یکی از اهداف اصلی دشمنان ناامید کردن مردم و بی‌اعتماد کردن آنان به نظام و کاهش مشارکت در انتخابات است.

مدرس مدارس افزود: اگر کاهش مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ محقق شود مهر تاییدی به تفکرات دشمنان داخلی و خارجی است لذا باید مراقب باشیم و با وحدت و اتحاد برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات آتی تلاش کنیم.

هر رای مردم در انتخابات ۱۴۰۰ تیری به قلب دشمنان نظام جمهوری اسلامی است، دشمنان همیشه از مشارکت حداکثری مردم ایران در انتخابات وحشت داشته و دارند.

انتهای پیام

فهرست