شناسه خبر: 4222

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4222

امام جمعه اهل سنت ارومیه
جریان داعش فقط برای تخریب اهل تسنن بود
ماموستا مامد کلشی نژاد با بیان اینکه جریان داعش فقط برای تخریب اهل تسنن بود گفت: آنها برای اینکه چهره اهل تسنن را تخریب کنند جریانی مثل داعش را به وجود آوردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست صمیمی و پرسش و پاسخ دانشجویان اهل سنت با امام جمعه‌ اهل سنت ارومیه، ماموستا مامد کلشی‌نژاد با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های ارومیه در سالن جلسات دوم آذر ناحیه بسیج دانشجویی آذربایجان‌غربی برگزار شد.

در این مراسم ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه اهل سنت ارومیه با بیان اینکه یکی از محورهای مهم ولایت فقیه، ایجاد وحدت و روی آوردن به وحدت بین مسلمین است، اظهار داشت: اگر فرمایشات امام راحل(ره) را پیش از سال ۴۲ تا زمانی که رحلت کردند در نظر بگیریم، می‌بینیم که حتی یک کلام اختلاف‌انگیز در فرمایشات امام‌خمینی(ره) نبوده است.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که دشمن اسلام به دنبال آن است، اختلاف‌اندازی بین شیعه و سنّی و ایجاد کردن وهابیت در عربستان، بهائیت در ایران و اختلاف بین مذاهب در لبنان، یمن، بحرین، عربستان، ایران و عراق است.

کلشی‌نژاد تاکید داشت: برای استحکام وحدت بین شیعه و سنّی باید علما و مقام‌های سیاسی اهل سنّت و تشیّع مشترکات خود را تقویت کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه با اشاره به وجود مشکلاتی در کشور، گفت: امروز کسی نمی‌تواند مدعی شود که هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد، اما باید به این معنا توجه کنیم که جمهوری اسلامی به یک دنیا می‌ارزد.

وی با اشاره به دشمنی دشمنان اسلام با جمهوری اسلامی از بدو جنگ تحمیلی تاکنون گفت: دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی از همان آغاز جنگ تحمیلی شروع و تاکنون که جنگ اقتصادی را آغاز کرده است، ادامه دارد و این نکته مهم دلیل مهمی است بر مخالفت جبهه استکبار با اصل اسلام و انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه جریان داعش فقط برای تخریب اهل تسنن بود گفت: آنها برای اینکه چهره اهل تسنن را تخریب کنند جریانی مثل داعش را به وجود آوردند و خواستند به عالمیان بفهمانند هر کسی می‌خواهد به اهل تسنن بپیوندد باید از دریچه داعش به این آیین وارد شود

کلشی‌نژاد به نقش اصلی جنبش دانشجویی اشاره کرد و افزود: جنبش انشجویی در رأس مبارزه با جریانی است که می خواهد در دانشگاه‌ها با تفرقه افکنی بین شیعه و سنی، به اهداف پست خود در بین جوانان جمهوری اسلامی دست پیداکند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه در پایان خاطر نشان کرد: دانشجویان و همگی آحاد مردم به ویژه اهل تسنن با حضور حداکثری خود در انتخابات پیش رو به جهانیان ثابت خواهند کرد که هیچ احدالناسی نمی تواند جمهوری اسلامی و جایگاه رهبری را تضعیف کند و همگی دست به دست هم خواهیم داد تا درخت تنومند انقلاب اسلامی در گام دوم خود تنومندتر شود.

انتهای پیام

 

فهرست