امام جمعه پیرانشهر
جهاد در راه خدا و گذشتن از نفس خود از بزرگترین عبادات است
ماموستا مصطفی محمودی به فرمایشات پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و اظهار داشت: مبارزه با نفس که کنترل آن یک ضرورت است و چنانچه کنترل نشود انسان را به گمراهی و هلاکت خواهد رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه این هفته پیرانشهر به امامت حاج ماموستا دکتر مصطفی محمودی با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلای بزرگ امام خمینی ره برگزار گردید که در ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به جهاد در راه خدا اشاره کرد و گفت: جهاد در راه خدا و گذشتن از نفس خود در راه خدا از بزرگترین عبادات است .

وی مبارزه با نفس را از جهاد فی سبیل الله برتر بر شمرد و افزود: جمعی از یاران پیامبر(ص) از جهاد در راه خدا برگشته که پیامبر (ص) به آنان فرمود خوش به حال این قوم که جهاد اصغر را انجام داده و مانده اند که جهاد اکبر را نیز انجام دهند عرض کردند یا رسول الله (ص) جهاد بزرگتر چیست فرمود مبارزه با نفس که کنترل آن یک ضرورت است و چنانچه کنترل نشود انسان را به گمراهی و هلاکت خواهد رساند.

ماموستا محمودی در ادامه ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه الزهرا (س) کرد و گفت: همه ما برای این بانوی بزرگ اسلام احترام قائل هستیم و ایشان را برابر فرمایشات پیامبر (ص) بزرگترین زنان بهشت می دانیم و همین کافیست که پیامبر گرامی اسلام (ص) در حدیثی ایشان را پاره تن خود نامبرده و فرموده  هرکسی او را خشمگین و یا اذیت نماید من را خشمگین و اذیت و آزار نموده .

امام جمعه پیرانشهر در پایان با توجه به نزدیک شدن به ماه بهمن , ماه پیروزی نظام جمهوری اسلامی بر رژیم ظلم و طاغوت , ماه پیروزی خون بر شمشیر ، خدمات نظام را با وجود تحریم های ظالمانه آمریکای جنایتکار , وجود موانع بسیار  و همچنین ویروس منحوس کرونا که جهان را معطل و بیکار نموده بسیار با ارزش توصیف کرد و افزود: بر همه لازم است از این نظام پاسداری و این همه خدمات تقدیر و ارج نهیم .

خطیب نماز جمعه افتتاح طرح های مهم کشاورزی , صنعتی , دامداری و فرهنگی را در طول انقلاب از مهمترین توانائیهای نظام بر شمرد و گفت: در زمان ویروس منحوس کرونا نیز با وجود این همه مشکلات نظام توانسته بسته معیشتی برای افراد نیازمند تامین و در درب منزل تحویل نماید و اجازه ندهد در فقر و نداری زندگی نمایند .

وی تصریح نمود: هرچند فقر را نمی توان از بین برد و حتی آمریکا در حال حاضر بیش از چهل میلیون نفر فقیر دارد که در بدترین شرایط زندگی را سپری می نمایند ولی نظام اسلامی ما توانسته تا حدی با آن مبارزه نماید که امیدواریم بهتر هم شود .

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) وآرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمانان در سراسر جهان و نابودی دنیای کفر به پایان رسید .

انتهای پیام

فهرست