امام جمعه اهل سنت ارومیه
جهان اسلام با اتحاد خود انسجام بین‌المللی برای مقابله با تروریسم به وجود آورد
ماموستا کلشی‌نژاد اظهار داشت: یکی از ضروریات جهان اسلام این است که دست به دست هم داده تا با اتحاد و همدلی و همنوایی یک انسجام بین‌المللی اسلامی به وجود آورد و بر علیه تمامی ظلم‌ها و ددمنشی‌ها که توسط حکام ظالم و مستبد جهانی ارائه می‌شود، حرکت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با رابط خبری با اشاره به در پیش بودن روز جهانی مقابله با تروریسم اظهار داشت: باید این پیام را به تمامی جامعه جهانی رسانید، که اسلام، دین خشونت و ترور نیست چون در سالیان گذشته، استکبار جهانی و کسانی که ضد اسلام بودند سعی کردند گروه‌های خشنی را در داخل اسلام و مسلمانان ایجاد کنند و آن را به دین اسلام نسبت دهند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: یکی از ضروریات جهان اسلام این است که دست به دست هم داده تا با اتحاد و همدلی و همنوایی یک انسجام بین‌المللی اسلامی به وجود آورد و بر علیه تمامی ظلم‌ها و ددمنشی‌ها که توسط حکام ظالم و مستبد جهانی ارائه می‌شود، حرکت کنند.

وی تصریح کرد: بی‌تردید یکی از مسئولیت‌های مهمی که جمهوری اسلامی ایران آن را بر خود واجب می‌داند، معرفی دین مبین اسلام به جامعه جهانی به عنوان رحمه‌ للعالمین است که پیامبر(ص) آن را به ارمغان آورد.
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، این را بر خود واجب می‌داند که در تمام دنیا بر علیه تروریسم مبارزه کند و همواره برای دفاع از مستضعفان جهان تلاش کند.
وی افزود: در این رابطه، یکی از فرمایشات امام راحل(ره) و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی این بوده که باید برای دفاع از مستضعفان جهان تلاش کرد تا بتوان پیام اسلامی را به جامعه جهانی رسانید، به ویژه در مسئله فلسطین، که سال‌ها است مسلمانان مورد ترور و ظلم واقع می‌شوند.
ماموستا کلشی‌نژاد تصریح کرد: مردم مسلمان فلسطین با وجود اینکه هیچ امکانات تسلیحاتی و نظامی در اختیار ندارند اما مجبور هستند با دستان خالی در مقابل غده سرطانی اسرائیل که آنها را مورد هجمه قرار داده و از وطن خود اخراج کرده‌، مقابله کنند.

وی افزود: پس نظام جمهوری اسلامی ایران بر خود واجب می‌داند که از مسلمانان و از همه مظلومان جهان و حتی غیرمسلمانان در صورت ظلم، دفاع کند.
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه بیان کرد: امروزه یکی از ضروریات جهان اسلام این است که دست به دست هم داده تا با اتحاد،  همدلی و همنوایی یک انسجام بین‌المللی اسلامی به وجود آورده و بر علیه تمامی ظلم‌ها و ددمنشی‌ها و انحرافاتی که توسط حکام ظالم و مستبد جهانی ارائه می‌شود حرکت کرده و مسلمانان را بر علیه ظالمان و مسئله ترور و همه مسائل ضدارزشی متحد کند.
ماموستا کلشی‌نژاد در پایان گفت: امید است روزی شاهد این باشیم که دولت‌ها و کشورهای اسلامی بر علیه ترور با یکدیگر متحد شوند و در مرحله دوم وظیفه تمامی کشورهای اسلامی است تا از تمامی کنوانسیون‌های حقوق بشری و بین‌المللی، سازمان‌های جهانی و مدعیان حقوق بشر بخواهند که بیش از پیش، کشورهای اسلامی با نقشه‌های شوم استکبار مورد ترور، تجاوز و تعدی قرار نگیرند.

انتهای پیام

 

فهرست