شناسه خبر: 4740

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4740

امام جمعه مهاباد
 حجاب و عفاف عامل مهم سلامت جامعه است
 ماموستا دکتر عبدالسلام امامی اظهار داشت: حجاب و عفاف به عنوان یک امر دینی، عامل مهم در تامین سلامت جامعه و حفظ بنیان خانواده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز جمعه این هفته شهرستان مهاباد به امامت ماموستا عبدالسلام امامی اقامه گردید.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهاباد افزود: حجاب به عنوان پوشش بیرونی و عفاف به معنای پوشش درونی از عوامل مهم سلامت جامعه در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف یک امر دینی است نه یک جبر حکومتی، ادامه داد: هر اندازه که بانوان نسبت به رعایت حجاب خود اهتمام ورزند به همان اندازه از ناراحتی و اذیت و آزار دور خواهند شد.

امام جمعه مهاباد اظهار داشت: شواهد نشان می دهد اغلب افرادی که نسبت به رعایت حجاب خود غافل هستند، بیشتر مورد تعرض و قربانی بزهکاری های اجتماعی قرار خواهند گرفت.

ماموستا امامی اضافه کرد: عفاف و حجاب سرمایه‌ای ارزشمند و سد محکمی در برابر آسیب پذیری ها و تهدیدات است که امنیت و آرامش را برای فرد به ارمغان آورده و برای انسان ها ارزش آفرین است.

وی با اشاره به نزدیک بودن عید قربان هم گفت: عید قربان روز رسیدگی به نیازمندان، اطعام فقرا، روز تمرین، تجلی و تحصیل تقوا برای یک عمر زندگی با تقوای الهی است.

ماموستا امامی با اشاره به اینکه سنت قربانی کردن باید در این روز مبارک حفظ شود، تاکید کرد: خیران می توانند بخشی از کمک های خود را به صورت نقدی برای تامین بخشی از نیازهای مردم اهدا کنند.

۲۱ تیر ماه سالروز حمله به مسجد گوهرشاد مشهد و کشتار مردم به دست رضاخان است در سال ۱۳۱۴ است که در اعتراض به سیاست های ضد اسلامی رضاخان از جمله کشف حجاب دست به قیام زدند و روز ملی عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

انتهای پیام

فهرست