شناسه خبر: 4748

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4748

امام جمعه موقت شاهین دژ
 حج در ادیان قبل از اسلام هم بوده است
ماموستا فاروق فرج زاده اظهار داشت: پیامبر (ص) فرموده از خداوند دو چیز بخواهید یکی حفظ آبرو و دیگری امنیت ، که هیچ کاری بدون امنیت امکان پذیر نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا فاروق فرج زاده، امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

خطیب جمعه ضمن حمد و ثنای خداوند و صلاه و سلام به پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم و آل و اصحاب و یاران پیامبر و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران حاضر در مسجد و با توصیه به خود و نمازگزاران به تقوای الهی و پرهیز از گناهان و توبه بازگشت به سوی پروردگار گفت: حج از دو حرف تشکیل یافته است یکی ح و دیگری جیم، حرف ح اشاره به حلیم و حرف جیم اشاره به جرم دارد یعنی انسان وقتی میخواهد به حج برود با جرم و گناه به حج میرود تا خداوندی که حلیم و غفور است او را ببخشد.

ماموستا فرج زاده افزود: حج در ادیان قبل از اسلام هم بوده است وحج یکی از ارکان اسلام میباشد و بر کسی که توانای مالی وجسمی داشته باشد واجب است که یک بار در طول عمر به حج برود و حجی قبول است که در آن گناه نباشد و نشانه قبولی حج آن است که حاجی اعمال آینده اش از گذشته اش بهتر باشد  و پیامبر (ص) میفرمایند کسی که به حج خانه خدا برود و از گناهان دوری نماید مانند آن است  که تازه از مادر متولد شده باشد .

امام جمعه موقت اهل سنت شاهین دژ اظهار داشت: همانطور که برای این دنیای خود تلاش می کنید برای قیامت خود نیز تلاش کنید واین ده روز اول ذی الحجه را غنیمت شمارید و طلب مغفرت از خداوند نماید و اعمال خیر انجام دهید تا مورد بخشش الهی قرار گیرید و از رحمت پروردگار محروم نباشد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد: پیامبر (ص) فرموده از خداوند دو چیز بخواهید یکی حفظ آبرو و دیگری امنیت ، که هیچ کاری بدون امنیت امکان پذیر نیست.

انتهای پیام

فهرست