امام جمعه و جماعت قره ایاق شوط
حج رزمایش قدرت در برابر مستکبرانی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی است
ماموستا حسین کردی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی ، کانون فساد و ظلم و آدم کشی و غارتگری در منطقه اند و امروز جان و جسم ملتهای ضعیف از ستمگری آنها آزرده و خون آلود است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا حسین کردی، امام جمعه و جماعت قره ایاق شوط طی گفتگو با خبرنگار ما در مورد اهمیت حج اظهار داشت: باور قطعی این است که بسیاری از آرمان ها و آرزو های دین مبین اسلام برای بشریت بدون همدلی و وحدت و همکاری امت های اسلامی جهان به دست نخواهد آمد.

وی گفت: حج رزمایش قدرت در برابر مستکبرانی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی است که کانون فساد و ظلم و آدم کشی و غارتگری در منطقه اند و امروز جان و جسم ملتهای ضعیف از ستمگری آنها آزرده و خون آلود است.

ماموستا کردی اظهار داشت: حج یکی از ارکان پنجگانه اسلام است ، همان که خداوند در قرآن کریم در سوره آل عمران آیه ۹۷ به این موضوع بسیار مهم اشاره می کند و به فرموده خداوند متعال حج بر تمام مسلمانان واجب است که هر سال به این مکان مقدس بیایند و منافع همه جانبه حج را درک کنند.

وی اشاره به سوره حج آیه ۲۶کرد و گفت: خداوند می فرماید: “لیشهدوا منافع لهم” پس در این صورت حتی در کنار معنی روحی حج یک کنگره و گردهمایی مسلمانان است که هر سال تجدید می شود و مسلمانان را به وحدت و همبستگی و الفت و همکاری وادار می سازد و باید به گونه ای باشد که  در این کنگره عظیم مسلمانان بر علیه مشرکین و بخصوص آمریکا و اسرائیل با تمام قوا فریاد بکشند و اعلام برائت بکنند.

کردی در ادامه عید بندگی را خدمت مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران تبریک و تهنینت عرض نمود و از خداوند متعال آرزوی سلامتی و عمر با برکت به مقام معظم رهبری و آرامش و امنیت به مردم ایران اسلامی کرد.

انتهای پیام

فهرست