حدود ۱۰ میلیارد تومان برای کمک به نیازمندان و تجهیز لوازم برای بیمارستان مهاباد جمع آوری شد
ماموستا عبدالسلام امامی اظهارداشت: طبق استعلامی الازهر از سازمان جهانی بهداشت و به نظر پزشکان روزه گرفتن هیچ تاثیری بر واگیری بیماری کرونا ندارد چه بسا انشالله آمار مبتلایان نیز کم خواهدکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، اولین نشست  هم اندیشی مسئولان دفاتر  نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت و ائمه جمعه و شورای روحانیت اهل سنت آذربایجان غربی با حضور نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه  در امور اهل سنت استان آذربایجان غربی به صورت ویدئو کنفرانس تشکیل و برگزار شد.

امام جمعه مهاباد در این جلسه ویدئو کنفرانس گفت: ما درشهرستان مهاباد اولین شهری بودیم که مراسمات عروسی و ترحیم و همچنین نمازهای جمعه و جماعت را تعطیل یا محدود کردیم و خوشبختانه با همت روحانیون و لطف خداوند متعال ، ما توانستیم بیشترین آمار جمع آوری کمک در سطح استان را به شهر مهاباد اختصاص دهیم به گونه‌ای که حدود ۱۰ میلیارد تومان در این ایام سخت و سپس برای کمک به نیازمندان و تجهیز لوازم برای بیمارستان و همچنین راه اندازی بیمارستان موقت کرونا به صورت هزینه ۱۰۰ درصد مردمی الحمدالله در مهاباد صورت گرفت.  ماموستا امامی افزود: اتفاق مبارک دیگری که صورت گرفت تعطیلی پاساژها و مراکز تجاری قبل از صدور دستور از دولت به صورت داوطلبانه توسط مردم بود. آمار بیماران کرونایی در شهرستان مهاباد ۱۱۸نفر تا به این لحظه بوده  و هفت نفر نیز فوتی داشته ایم.

وی اظهار داشت: در مهاباد برای اولین بار و با مشورت روحانیون وبزرگان انجام دادیم این بود که خطبه ها را به صورت ضبط شده از طریق صدا و سیما و فضای مجازی در همه هفته‌های گذشته ضبط و پخش کردیم که استقبال بسیار خوبی از این مورد و از طرف مردم به عمل آمد که این خودنیز در جذب کمکهای مردمی خیلی موثر بود.

و نزدیک به پنج دستگاه تنفس مصنوعی برای بیمارستان تهیه کنیم و همین حالا که قبل از اینکه جلسه شورا شود به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان لوازم پزشکی از جمله عکس سیتی اسکن برای بیمارستان و همچنین چندین کولر گازی که با توجه به شرایط آب و هوای گرم و پوشیدن لباس های محافظتی برای پرستاران بیمارستان شرایط حاد است توسط خیرین محترم که صحبت کردیم و تهیه شد.

امام جمعه مهاباد در ادامه افزود: روحانیون مهاباد و مردم در این ایام و در این بحران ، همکاری بسیار خوبی داشته اند و هم در تعطیلی نمازهای جمعه و جماعت و هم در تعطیلی مدارس به گونه‌ای که ما در ابتدا  توسط عده‌ای از دوستان واقعاً مورد ملامت قرار گرفتیم اما بعداً ، الحمدلله نتیجه خوبی گرفتیم و اگر این امر صورت نمی‌گرفت امروز آمار مبتلا های ما شاید سه برابر یا چهار برابر بود.

وی گفت: در خصوص ماه رمضان نیز کسانی که در مورد روزه گرفتن دچار شک و شبه هستن باید بگویم استعلامی که دانشگاه الازهر از سازمان بهداشت جهانی انجام داده است این است که پزشکان به صورت ۱۰۰% جواب دادند که روزه گرفتن هیچ تاثیری بر واگیری بیماری کرونا ندارد چه بسا انشالله آمار مبتلایان نیز کم خواهدکرد.

ماموستا دکتر امامی در ادامه از نماینده مکرم ولی فقیه ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر قریشی تشکر می کنیم که در این برهه زمانی ما را از راهنمایی های خود محروم نکردند و در راستای ماه رمضان انشاالله سعی کنیم تدبیری اندیشیده شود که مثل سال گذشته ما مسیر طی شده را تکرار نکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست