روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی
حسن و حسین(سلام الله علیهما) دو سرور ، جوانان اهل بهشت اند
ائمه جمعه و جماعات و طلاب علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی اظهار داشتند:  حسینی که با فدا نمودن تمامی هستی خود از جان و خانواده و یاران خود ، درس آزادگی ، عزت  و تسلیم نشدن در مقابل ظلم و انحراف و بدعت به تمامی جهانیان و تاریخ و مسلمانان تا قیام و قیامت آموخت و خالق مکتب ایثار و فداکاری ویژه ای در تاریخ ادیان شد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ائمه جمعه و جماعات و طلاب مدارس  علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری حسینی آقا ابا عبداله را تسلیت  نموده و بیانیه ای را برای مظلومیت امام حسین (ع) صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسه تعالی

قال رسول الله:

ان الحسن و الحسین هما سید الشباب اهل الجنه

حسن و حسین(سلام الله علیهما) دو سرور جوانان اهل بهشت اند،

بار دیگر محرم این ماه پر از حوادث و واقعات تلخ فرا رسید و امت پیامبر خدا (ص) بخاطر یاد آوری ظلم و جنایات بزرگی که در حق خانواده و آل پیامبر توسط ظالمان و اشقیاء رخ داد در گریه و ماتم و غم فرو رفتند .

محرم با نام مظلومیت سید الشهداء ، حضرت امام حسین (ع) مصادف شده است.

حسینی که با فدا نمودن تمامی هستی خود از جان و خانواده و یاران خود ، درس آزادگی ، عزت  و تسلیم نشدن در مقابل ظلم و انحراف و بدعت به تمامی جهانیان و تاریخ و مسلمانان تا قیام و قیامت آموخت و خالق مکتب ایثار و فداکاری ویژه ای در تاریخ ادیان شد و با تقدیم خانواده و فرزندان خردسالش برای اولین بار در تاریخ بشریت ، پیروزی خون بر شمشیر را رقم زد و بساط حکومت یزیدیان که نماد طغیان و ظلم و انحراف در دین بود را با مظلومیت و خون پاک خود و اهل بیت و یارانش برچید و اسوه حسنه ای برای تمامی آزادگان و عزتمندان تاریخ شد. و مکتب حسینی که همانا مکتب تقوا و دینداری و امر به معروف و نهی از منکر با تمامی هستی خود و مبارزه قاطع با ستم و استبداد و تحمل نکردن ستم ، ستمگران است.

ثمره طیبه ، این حرکت تاریخی و منحصر به فرد بود که ارمغانی ماندگار و چراغی فروزان فرا راه انسانهای عدالت خواه و دیندار و شمعی فروزان در میان تاریکی ظلم ، ظالمان شد.

ضمن تسلیت این داغ و اندوه ابدی به محضر مبارک مقام معظم رهبری و مردم ستم ، ستیز ایران اسلامی و همه مسلمانان جهان ، از خداوند متعال استدعا داریم راه استقامت و پایداری و هدایت ایشان را نصیب ما و جامعه اسلامی گرداند.

والسلام علیکم و رحمه ا…و برکاته

ائمه جمعه و جماعات و طلاب علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی

انتهای پیام

فهرست