شناسه خبر: 3463

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3463

امام جمعه اهل سنت نقده
حضرت رسول اکرم (ص) وارث تمام پیامبران است
ماموستا سنار تمرنژاد اظهار داشت: نشان دادن بیت المقدس به حضرت رسول (ص) و سپس عروج ایشان از آنجا، این را روشن میسازد تا همه امت ها بدانند؛ كه حضرت رسول اکرم (ص) وارث تمام پیامبران (علي نبینا وعلیهم افضل الصلاة والسلام) پیشین است و رسالت ایشان همان است که به پیامبران دیگر ابلاغ شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، خطبه های نماز جمعه اهل سنت این هفته نقده به امامت ماموستا سنار تمرنژاد اقامه گردید.

امام جمعه اهل سنت شهرستان نقده اشاره به واقعه اسراء و معراج رسول اکرم (ص) کرد و گفت: این واقعه حاوی پیام های مهمی است از جمله؛ تسلی بخشیدن به قلب مبارک حضرت رسول اکرم (ص) و فهمانیدن این نکته به ایشان که؛ ارزش تو بسیار والاتر از آن است که خویشاوندانت، مردمان دیارت، تو را اذیت کنند. همه درهای رحمت خداوند و درهای آسمان ها به روی تو باز است. اگر مردمان طائف به تو آزار رسانیدند، و اگر بخاطر از دست دادن غمخوارانت اندوهگینی، این را بدان که خداوند حامی توست و او و مومنان تو را دوست میدارند.

وی افزود: امت اسلامی باید بدانند که سفر ایشان با هیچ سفری قابل قیاس نیست چون؛ مهمان این سفر: حضرت رسول اکرم (ص) است، همراه ایشان در این سفر: جبرئیل امین است، میزبان این سفر: خداوند متعال است، مبدأ این سفر: مکه مکرمه است، گذرگاه این سفر: مسجدالاقصی است، پیشوازان این سفر: ملائک و انبیاء الهی هستند، مقصد این سفر: رسیدن به خدمت خداوند است و بزرگترین هدیه و سوغاتی این سفر: برای امتش نماز بود.

ماموستا سنار تمرنژاد پس از تفسیر آیه ۱ سوره اسراء افزود: مکالمه حضرت احدیت با پیامبر اکرم (ص) در شب معراج، عبارت: “السلام علیک ایها النبی ورحمه الله وبرکاته” بود و در جواب، حضرت (ص) فرمودند: “السلام علینا وعلی عباد الله الصالحین” که این عبارت جزو شهادتین است.

وی بیان کرد: وقتی خبر اسراء و معراج حضرت رسول اکرم (ص) بگوش مشرکین رسید، همه از سر عناد سوالاتی را درباره مسجدالاقصی به ایشان عرضه کردند و ایشان به لطف الهی همه سوالات آنان را جواب دادند. ولی باز هم به رسالت آن بزرگوار ایمان نیاوردند، و تنها کسی که از این جلسه مشرکین غائب بود، با این حال این واقعه را تصدیق کردند؛ حضرت ابوبکر (رض) بود و همین امر باعثِ متصف شدن ایشان به “صدیق” شد.

خطیب نماز جمعه با استناد بر کلمه “بعبده” خاطر نشان کرد که؛ اسراء و شبروی حضرت رسول اکرم (ص) جسمانی بوده است و نه بصورت خواب، و همین نکته سبب برافروختن هرچه بیشتر آنان شده بود و با اتکا بر این کلمه افزود؛ امت اسلامی باید بداند که نباید همانند سایرین امت های پیشین گمان برد که هرکسی منتخب خداوند باشد و شامل نعمتی خاص از جانب الهی بود پس در مقام و منزلت وی دچار غلو و اشتباه شوند.

وی در ادامه با استناد بر قول مشهور “الصلاه معراج المؤمن” افزود: بلکه باید اندیشه امت اسلامی آن باشد که عروج و نزدیک شدن روحى به خداوند، برای همه “عبد” های الهی ممکن است. و بزرگ ترین مقام انسانی “بندگی” خداوند است.

امام جمعه اهل سنت نقده تصریح نمود: این جریان درسی است بسیار مهم برای جامعه اسلامی که ابوبکر وار در دفاع از حق و حقیقت و پشتیبانی کردن از رهبر جامعه اسلامی تلاش کند.

ماموستا سنار تمرنژاد خاطر نشان کرد: نشان دادن بیت المقدس به حضرت رسول (ص) و سپس عروج ایشان از آنجا، این را روشن میسازد تا همه امت ها بدانند؛ که حضرت رسول اکرم (ص) وارث تمام پیامبران (علی نبینا وعلیهم افضل الصلاه والسلام) پیشین است و رسالت ایشان همان است که به پیامبران دیگر ابلاغ شده است.

وی در ادامه افزود: امروزه معراج حضرت رسول اکرم (ص) هم با عقل و هم با علم و هم با نقل قابل اثبات و بدیهی است.

خطیب نماز جمعه تصریح نمود: چهارشنبه سوری در راه است. بیایید بفکر سالخورده ها و خانواده هایمان باشیم و این روز را برای همه با کارهای مجاز، روزی خاطره انگیز سازیم. و نه با ایجاد آلودگی صوتی و ایجاد دود و گاز های آلاینده و مخرب، طبیعت زیبای نو بهاری و سلامتی شخصی خود و دیگران را به خطر بیاندازیم. و در این روز های کرونایی مواظب خود و فرزندان خود باشیم تا که عامل انتقال و یا قربانی آن نباشیم.

انتهای پیام

فهرست