نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
حضرت رضا علیه السلام در کشور یکی از محورهای وحدت و مودت است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: علمای شیعه و سنی نسبت به حضرت  امام رضا (ع) عرض ارادت دارند و بزرگان اهل سنت همانند شیعه زیارت قبر حضرت را مغتنم دانسته و به زیارت حضرت مشرف میشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت: در دهه کرامت و در آستانه ولادت با سعادت حضرت امام رضا علیه السلام قرار گرفته ایم این ایام را تبریک عرض می کنم.

وی اظهار داشت: امام رضا علیه السلام براساس آنچه نقل شده در ۱۱ ذیقعده سال ۱۴۸ متولد شده اند.

وجود مرقد شریف امام رضا علیه السلام در مشهد مقدس یکی از بزرگ ترین نعمات خداوند به ایرانیان است چرا که مردم ما به راحتی و آسانی به زیارت حضرت مشرف می شوند.

خطیب جمعه تصریح نمود: حضرت رضا علیه السلام در کشور یکی از محورهای وحدت و مودت است چرا که علمای شیعه و سنی نسبت به حضرت عرض ارادت کرده و بزرگان اهل سنت همانند شیعه زیارت قبر حضرت مغتنم دانسته و به زیارت حضرت مشرف شده اند

امام جمعه ارومیه در ادامه افزود: حاکم نیشابوری از علمای بزرگ اهل سنت در کتاب تاریخ نیشابور در خصوص حضرت نوشته است که امام رضا علیه السلام فریاد رس امت اسلامی و زایل کننده غم و غصه در روز قیامت است.

همانطوریکه حضرت وعده داده اند هر کس در دنیا ایشان را زیارت کنند در روز قیامت حضرت در سه محل به کمک و فریاد او خواهند رسید

سید مهدی قریشی خاطر نشان کرد: لذا وظیفه کسانی که توانایی مالی و جسمی دارند حداقل سالی یکبار به زیارت حضرت بروند.

امام رضا علیه السلام محور وحدت بین شیعه و اهل سنت بوده و تمامی علمای شیعه و سنی در مشکلات و سختی ها به حضرت متوسل می شوند.

انتهای پیام

 

فهرست