امام جمعه بوکان
حضور حداکثری مردم در انتخابات ، بزرگترین خدمت به کشور و نماد اقتدار نظام اسلامی است
ملا عباس احمدی باغ اظهار داشت: باید قدردان نعمت امنیت و استقلال کشور باشیم، همه دنیای کفر به دنبال برهم زدن امنیت ما است ولی سربلندی و عزت و امنیت بهتر از دیگر کشورهای جهان داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز جمعه این هفته شهرستان بوکان به امامت ماموستا عباس احمدی باغ اقامه گردید.

ماموستا عباس احمدی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات بزرگترین خدمت به کشور و نماد اقتدار نظام اسلامی است، اظهارداشت: انتخابات پیش رو از اهمیت زیادی برخوردار است و حضور مردم در این انتخابات سرنوشت‌ ساز خواهد بود.

وی اشاره به وحدت کرد و گفت: وحدت باعث ایجاد اقتدار اجتماعی می‌شود و انتخابات باید زمینه ساز وحدت و اقتدار اجتماعی باشد

امام جمعه بوکان تصریح کرد: انتخابات مظهر وحدت است و باید افرادی که انتخاب می‌شوند به اقتدار اجتماعی و وحدت توجه جدی داشته باشند.

خطیب جمعه در ادامه خاطر نشان کرد: راه مقابله با دشمن، قوی شدن در همه عرصه‌هاست و حضور حداکثری در انتخابات می‌تواند این اقتدار را فراهم کند

احمدی باغ اظهار داشت: یکی از مواردی که سبب حضور حداکثری مردم در انتخابات می شود، ایجاد فضای رقابتی سالم بین داوطلبین، نخبگان، متخصصان و دلسوزان نظام است.

وی افزود: امانتداری یکی از مهم‌ترین شرایط برگزاری انتخابات و از وظایف برگزارکنندگان است.

امام جمعه بوکان بر لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی تاکید کرد و افزود: نامزدهای انتخاباتی و حامیان آنها و برگزارکنندگان انتخابات باید به نکته مهم رعایت اخلاق انتخاباتی توجه کرده و از هرگونه عملی که در تعارض با اخلاق اسلامی باشد پرهیز کنند.

وی اقداماتی همچون تحقیر رقبا را از مصداق‌های بی‌اخلاقی در انتخابات عنوان کرد و گفت: اینگونه اقدامات در شأن مسلمانان و جامعه ایران نیست و در تضاد با ارزش‌های ایرانی اسلامی است.

ماموستا عباس احمدی  لزوم حفظ تقوا در تمامی ارکان برگزاری انتخابات را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه توطئه، تهمت و دروغ به مثابه جمع کردن هیزم برای جهنم است، افزود: رعایت تقوای الهی نقش مهمی در برگزاری سالم انتخابات دارد.

وی در ادامه گفت: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند سه چیز در هر که باشد منافق است اگر چه بگوید من مسلمانم، اول وقتی سخن می‌گوید دروغ می‌گوید دوم وقتی وعده دهد تخلف ورزد و سوم وقتی امانت به او دهند خیانت کند. وی ادامه داد: بنابراین نباید نسبت به این امانت خیانت کند، ضمن اینکه رای دهندگان به او اطمینان حاصل کنند که وعده هایی که می‌دهد قابل تحقق است و مهم‌تر اینکه به وعده‌هایش عمل کند.

امام جمعه بوکان بیان کرد: باید قدردان نعمت امنیت و استقلال کشور باشیم، همه دنیای کفر به دنبال برهم زدن امنیت ما است ولی سربلندی و عزت و امنیت بهتر از دیگر کشورهای جهان داریم.

خطیب جمعه اظهار داشت: امام علی(ع) فرمود “هر کس که بر دل او تقوا حکومت کند، قلب، روح و روان خود را در اختیار خدا قرار دهد و هر کس که به‌دنبال جلب رضایت خداوند باشد، کارهای نیکش در چشم مردم برملا شده و در کار و هدفش پیروز می‌شود.

خطیب جمعه در پایان با دعا برای مسلمین ،خشنود و سعادت دنیا و آخرت، امانتدار و دیندار صادق،خائن وظالمان فوت و فنا شوند ، عاقبت به خیری ، امنیت و آسایش در مملکت ،گرانی تورم و بیکاری ریشه کن شود، دوری از بلای کرونا، و کسانی که برای ترقی و تعالی اسلام می کوشند دعا کردند.

انتهای پیام

فهرست