امام جمعه بوکان
حضور حداکثری و مشارکت در انتخابات وظیفه شرعی و قانونی همه ماست
ماموستا عباس احمدی اظهار داشت: حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات وظیفه همگانی است و این مشارکت حداکثری و فعال مردم در صحنه انتخابات و مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی، سیاسی حق همه مردم و یک اصل عقلانی و شرعی است و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز جمعه این هفته شهرستان بوکان به امامت ماموستا عباس احمدی باغ اقامه گردید.

وی در ابتدا گفت: حضور حداکثری و مشارکت در انتخابات وظیفه شرعی و قانونی همه ماست.

ماموستا احمدی خاطر نشان کرد: حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات وظیفه همگانی است و این مشارکت حداکثری و فعال مردم در صحنه انتخابات و مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی، سیاسی حق همه مردم و یک اصل عقلانی و شرعی است و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

امام جمعه بوکان در ادامه اشاره به تزریق واکس کرد و گفت: جای نگرانی وجود ندارد اقدامات مربوط به تزریق واکسن کرونا  بر اساس اولویت بندی سند ملی برای افراد بالای هفتاد سال خواهد بود و می توانند واکسیناسیون را تزریق کنند.

وی به آیه ۱۵سوره فاطر اشاره کرد و افزود: یَا أَیُّهَا النَّاسُ أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَى اللَّهِ وَاللَّهُ هُوَ الْغَنِیُّ الْحَمِیدُ  ای مردم! شمایید نیازمندان به خدا، و فقط خدا بی نیاز و ستوده است.

خداوند متعال گوشت حیوان مُردار را بدین جهت حرام فرمود که موجب فاسد کردن بدن انسان می گردد، چرا که این گوشت برای بدن انسان، آفتی خطرناک است.

ماموستا احمدی در ادامه افزود: زن بعد از طلاق باید عده نگهدارد یعنى بعد از آن که در پاکى طلاقش داد، به قدرى صبر کند که دوبار حیض ببیند و پاک شود و همین که حیض سوم را دید، عده او تمام مى‏شود و مى‏تواند شوهر کند. علم اثبات کرده زن تا عده را تمام نکند زمانی که یک زن به سبب طلاق ویا مرگ شوهرش باید انتظار بکشد وجایز نیست ـ در این مدت ـ با دیگری ازدواج کند. ازدواج در دوران عدّه باطل است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما حکمت مسائل دینی را نمی دانیم در مسائل دینی باید تحقیق و بررسی شود تا اینکه فهم مطالب را یاد بگیریم.

احمدی باغ تصریح کرد: ما باید از خداوند با دل پاک، نیت صالح دعا کنیم تا اینکه ما را از لحاظ مادی و معنوی  غنی کند.

امام جمعه بوکان افزود: اخلاص انجام دادن عمل ، تنها برای خدا و پاک کردن نیت از غیر خدا است. اخلاص یعنی خالص نمودن اندیشه و نیت و اخلاق و عمل و عبادت و تمام اعضا و جوارح برای خدا که دو نکته اساسی در آن لحاظ می شود. یکی اینکه خود عمل و اندیشه و سخن گفتن و عبادت و مانند آن عملی خدایی و خدا پسند باشد و دیگر اینکه انسان این عمل خداپسند را برای رضای خدا انجام دهد و نیت و انگیزه اش هم خدایی باشد.

وی در ادامه به بهداشت روان توصیه کرد و گفت: ما باید از نیت خالص،پاک،بهداشت درونی،روانی بطور صحیح استفاده کنیم تا دچار مشکل نشویم.

انتهای پیام

 

فهرست