شناسه خبر: 4495

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4495

امام جمعه بوکان
حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات وظیفه همگانی است
ماموستا عباس احمدی اظهار داشت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز جمعه این هفته شهرستان بوکان به امامت ماموستا عباس احمدی باغ اقامه گردید.

وی اظهار داشت: حضور حداکثری و مشارکت در انتخابات وظیفه شرعی و قانونی همه ماست.

خطیب جمعه تصریح نمود: حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات وظیفه همگانی است و این مشارکت حداکثری و فعال مردم در صحنه انتخابات و مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی، سیاسی حق همه مردم و یک اصل عقلانی و شرعی است. مشارکت حداکثری مردم در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند

وی افزود: نشان منافق سه چیز است : سخن به دروغ بگوید. ، از وعده تخلف کند، در امانت خیانت نمایدپیامبر مکرم اسلام (ص) فرد منافق را لعنت کرده است ومی فرمایند: ای مسلمانان آگاه باشید که منافق دو رو است نزد شما مسلمانان می گویند برادر شماست و مسلمان است و نزد کافر می گوید که کافر است فرد کافر از این نوع منافق ها بهتر است چون تشخیص کافر ساده ولی تشخیص منافق سخت و دشوار است و ای مسئولین و نامزد های انتخابات دو رو نباشید کاری که از دستان برمی آید انجام دهید وگرنه منافق و دو رو هستید و این کار شما خلاف وعده است.

امام جمعه بوکان اشاره به خلف وعده کرد و گفت: رعایت و عمل به وعده‌ای که انسان در زندگی می‌دهد، یکی از صفات عالیه اخلاقی است و خداوند در قرآن در مورد وعده دادن می‌فرماید«قد أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ؛ به راستى که مؤمنان رستگار شدند» ، خدواند در آیه ۸ این سوره می‌فرمایند«وَالَّذِینَ هُمْ لِأَمَانَاتِهِمْ وَعَهْدِهِمْ رَاعُونَ؛ و آنان که امانت‌ها و پیمان خود را رعایت مى‌کنند»، پس یکی از خصوصیات رستگاری مومنان، عمل به وعده‌ای است که می‌دهند.

وی با اشاره به آیه « یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ ؛ ای مردم همانا وعده خدا وعده حق است»، گفت: وقتی که خدا به انسان قولی می‌دهد، هرگز خلاف وعده نمی‌کند، پس وفای به عهد نیز از صفات خداوند است.

انتهای پیام

فهرست