نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
حضور پرشور مردم در انتخابات سبب افزایش اقتدار و امنیت کشور می شود
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: حضور پرشور مردم در انتخابات قدرت بازدارندگی دارد چرا که طمع دشمن را از ضربه زدن و خدشه دار کردن حیثیت جامعه از بین می برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ اظهار داشت:

حضور پرشور مردم در انتخابات سبب افزایش اقتدار و امنیت کشور می شود

مقام معظم رهبری در این دیدار به مسئله انتخابات ریاست جمهوری پرداختند و حضور پرشور مردم را مسئله مهم و موثری دانستند.

اگر مردم حضور پرشوری در انتخابات داشته باشند توانایی های دولت منتخب بیشتر می گردد و باعث می شود آبروی ایران و ایرانی و اسلام بیشتر می شود.

اگر عموم مردم بصورت گسترده در انتخابات شرکت کنند اقتدار و امنیت کشور بیشتر می شود چرا که دشمنان خواهند دید که مردم کشور اتحاد و انسجام دارند.

حضور پرشور مردم در انتخابات قدرت بازدارندگی دارد چرا که طمع دشمن را از ضربه زدن و خدشه دار کردن حیثیت جامعه از بین می برد.

به همین سبب است که دشمن تمام تلاش خود را می کند تا مردم از حضور در انتخابات دلسرد کرده و مردم را از حضور در انتخابات مأیوس کنند.

اعتقاد به قدرت و توان داخلی باید یکی از معیارهای انتخاب رئیس جمهور باشد

مسئله بعدی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند این است که کسانی که اعتقادی به قدرت و توانمندی داخلی در مسائل دفاعی، سیاسی، اقتصادی و تولیدی ندارند نباید در انتخابات شرکت کنند و اگر وارد عرصه رقابت شوند نباید مردم به آن ها رأی دهند.

مردم باید در انتخابات رئیس جمهور را انتخاب کنند که معیارهای ایمان به خداوند، عملکرد انقلابی، کفایت، سرشار از امید بودن، اعتماد داشتن به جوانان و توانمندی های داخلی، عدالتخواهی و ضدیت با فساد در او وجود داشته باشد

مردم در انتخاب رئیس جمهور باید به برنامه های نامزدهای انتخاباتی توجه بیشتری نمایند

مسئله بعدی که مقام معظم رهبری به آن پرداختند حضور افراد برای نامزدی انتخابات باید با در نظر گرفتن توانایی های خود باشد لذا نامزدهای انتخابات باید بین خود و خدای خود خلوت کرده و اگر واقعاً توانایی اداره کشور را دارند پا به عرصه رقابت بگذارند.

مردم نیز باید به برنامه های ارائه شده توسط نامزدها توجه کنند و کسی را انتخاب کنند که برنامه و توان کافی برای اداره کشور را داشته باشد.

باید تمامی مشکلات و موانع پیش روی پیشرفت کشور از بین برود.

مسئله دیگری که مقام معظم رهبری به آن پرداختند بیان علت عقب ماندگی ها در کشور است که علت آن را نیز غفلت ها، غرض ورزی ها، فاصله گرفتن از خط انقلاب، دیوان سالار،کاغذبازی و مقررات غیرمفید و مضر بیان کردند.

باید تمامی مشکلات و موانع پیش روی پیشرفت در کشور اصلاح شود چرا که اصلاح نکردن این مسائل از پیشرفت کشور جلوگیری خواهد کرد

براساس دستور مقام معظم رهبری در زندگی عمومی مردم نیز باید از اسراف، تجمل گرایی، اشرافی گری، بالارفتن سن ازدواج و پیری جمعیت جلوگیری شود.

انتهای پیام

فهرست