شناسه خبر: 3203

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3203

امام جمعه ربط سردشت
حفظ آبروی مردم خط قرمز خداست
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: خداوند متعال ازکسانی که با آبروی مردم بازی میکنند گذشت نمیکند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه این هفته شهر ربط سردشت به امامت ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه ربط اقامه گردید.

وی اظهار داشت: خداوند متعال ازکسانی که با آبروی مردم بازی میکنند گذشت نمیکند.

ماموستا یوسفی تریح نمود: یه گناه تو قرآن اشاره شده که خداوند به پیامبرش میگوید اگر کسی این گناه را انجام دهد نمی بخشمش و اگر تو ای رسول الله (ص) ۷۰ بار برایش استغفار کنی من اورا نمی بخشم این چه گناهی است؟ این گناه بازی کردن با آبروی مردم وعیب جویی وطعنه زدن از طرف اهل نفاق است.

خطیب جمعه خاطر نشان کرد: در زمان پیامبر اسلام (ص) بعضی از مومنان که خیلی فقیر بودند توان مالی کمی داشتند و به میزان خیلی کم انفاق میکردند که منافقان آن ها را مسخره میکردند و میگفتند خدا به صدقه کم آن ها نیازی ندارد و بعضی از مومنان مانند عبدالرحمن بن عوف و عاصم که مال زیادی صدقه میدادند میگفتند این برای ریاء و شهرت است که خداوند متعال آیات زیر را نازل فرمودند: سوره مبارکه توبه آیه ۷۹٫

الذین یلمزون المطوعین من المومنین فی الصدقات والذین لا یجدون الا جهدهم فیسخرون منهم سخر الله منهم ولهم عذاب الیم

کسانى که بر مؤمنانى که [افزون بر صدقه واجب‌]، از روى میل، صدقات [مستحبّ نیز] مى‌دهند، عیب مى‌گیرند، و [همچنین‌] از کسانى که [در انفاق‌] جز به اندازه توانشان نمى‌یابند، [عیبجویى مى‌کنند] و آنان را به ریشخند مى‌گیرند، [بدانند که ]خدا آنان را به ریشخند مى‌گیرد و براى ایشان عذابى پر درد خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در سوره مبارکه توبه آیه ۸۰ ، خدا به پیامبر(ص) می‌فرمایند:

استغفر لهم او لا تستغفر لهم ان تستغفر لهم سبعین مره فلن یغفر الله لهم ذلک بانهم کفروا بالله ورسوله والله لا یهدی القوم الفاسقین

چه براى آنان آمرزش بخواهى یا برایشان آمرزش نخواهى [یکسان است، حتى‌] اگر هفتاد بار برایشان آمرزش طلب کنى هرگز خدا آنان را نخواهد آمرزید، چرا که آنان به خدا و فرستاده‌اش کفر ورزیدند، و خدا گروه فاسقان را هدایت نمى‌کند.

ماموستا یوسفی بیان کرد: عیب جویی ازمردم ؛ مسخره کردن مردم ؛ نیش زبان زدن و دنبال کردن عیب مردم و در یک کلام بازی کردن با آبروی مردم خط قرمز خداست.

امام جمعه ربط به داستان عابدی اشاره کرد و گفت: که این عابد با۷۰سال عبادت و نمازشب چون به همسایه اش تهمت زده بود به دوزخ انداختند عابد اعتراض کرد و به خدا گفت ای خدا من در طول عمر یک تهمت زده بودم چرا باید با آتش جهنم بسوزم خدا فرمود بنده ای که تو به او تهمت زده بودی ۷۰سال آبروی خود را جمع کرد و تو نابودش کردی.

انتهای پیام

فهرست