شناسه خبر: 6158

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=6158

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی
حفظ وحدت بر همگان واجب است‌
حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر با بیان اینکه، اعتقاد به وحدت جزء زیربنای تحقق این امر مهم است، گفت: وحدت باعث رونق و شکوفایی جهان اسلام و همه ممالک می‌شود بنابراین حفظ وحدت بر همگان واجب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی به نقل از خبرگزاری تسنیم در نشست خبری گرامی‌داشت هفته وحدت با بیان اینکه دین و مکتب اسلام، دین وحدت و همدلی است اظهار داشت: بنابراین برای تحقق وحدت باید احساس تبعیض در جامعه از بین برود چرا که احساس تبعیض از خود تبعیض کشنده‌تر است.امروز باید همه در جهت شناخت دشمن واحد متحد باشیم چرا که دشمن شیعه و سنی مشترک بوده و دشمن نیز درصدد تفرقه‌افکنی میان مسلمان است.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه، اعتقاد به وحدت جزء زیربنای تحقق این امر مهم است، بیان کرد: وحدت باعث رونق و شکوفایی جهان اسلام و همه ممالک می‌شود بنابراین حفظ وحدت بر همگان واجب است.

وی در ادامه از برگزاری ۳۳ عنوان برنامه به مناسبت بزرگداشت هفته وحدت در استان خبر داد و گفت: برگزاری مراسم ویژه همایش روحانیون شیعه و سنی در مسجد امام شافعی ارومیه، راه‌اندازی رادیو وحدت از اول ربیع الاول تا هفدهم، دیدار با روحانیون و تجلیل از آنها برگزاری نشست بانوان و دانشجویان و هم‌اندیشی طلاب و فعالان اجتماعی و فرهنگی از جمله برنامه‌های هفته وحدت در استان است.

فعال‌آذر عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های گرامی‌داشت هفته وحدت تجلیل از خانواده ها معظم شهدا، برگزاری جشن و همایش‌های وحدت بخش در شهرهای مختلف و برگزاری کاروان شادی منادیان وحدت است.

وی با تاکید بر توجه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به پیروان سایر ادیان و مذاهب، افزود: پیامبر اکرم(ص) و بزرگان دین منادی وحدت هستند و ایشان جریان اخوت را برای ایجاد وحدت بین مسلمانان ایجاد کرد.

مدیر مرکز اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه قبل از انقلاب تعداد مساجد اهل سنت ۳۷۰ مسجد بود، گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار مسجد اهل سنت در سطح استان وجود دارد.

انتهای پیام

 

فهرست