امام جمعه اهل سنت ارومیه
حقوق بشر اسلامی ارزش و جایگاهی در ذهن آمریکایی‌ها ندارد
ماوستا مامد کلشی نژاد اظهار داشت: حقوق بشر اسلامی در ذهن آمریکایی‌ها جایگاهی ندارد چون آنان به فکر منافع خصمانه و تحمیل سیاست‌های خود به دنیا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ،ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار استانی خبرگزاری تقریب پیرامون هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: در طول تاریخ همواره استکبار جهانی که در راس آنها آمریکا قرار دارد خود را مدعی حقوق بشر معرفی کرده است اما این در حالی است که بیشترین جنایات را نیز همین کشورها در حق بشریت انجام داده‌اند.

وی افزود: باید گفت در آمریکا همچنان تبعیض نژادی وجود دارد و فاصله فاحشی در جامعه آمریکایی بین سیاه پوستان و سفید پوستان به وجود آمده است و در این راستا کشتارهای فراوانی هم صورت گرفته است؛ بنابراین هنوز با گذشت این همه سال سیاه پوستان آمریکایی نتوانسته اند به حقوق خود دسترسی پیدا کنند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه تصریح کرد: امروز همه ما می‌دانیم که جنایت‌های گوناگونی در سراسر جهان توسط استکبار جهانی رخ داده است اما متاسفانه بسیاری از شبکه‌های خبری دنیا با توجه به اینکه با پشتوانه مالی آنها اداره می‌شوند، جنایات آنها را به نحوی در اذهان عمومی نشان می‌دهند که گویی همواره در حال خدمت به بشریت هستند؛ اما جنایات آمریکایی‌ها در ناکازاکی و هیروشیما هیچگاه از یاد نمی‌رود و هنوز هم متاسفانه آثار آن در جامعه شان قابل رویت است.

وی در همین خصوص ادامه داد: از سوی دیگر جنایات بسیاری در سردشت،حلبچه و سوریه توسط استکباری به وجود آمده که خود را مدعی حقوق بشر معرفی کرده و متاسفانه کنوانسیون‌های حقوق بشری در برابر این جنایات اغماض کرده و این اغماض، آمریکایی‌ها را بیش از همیشه در مقابل جنایات خود حریص می‌کند.

ماموستا کلشی‌نژاد با تاکید بر اینکه مردم کشورمان باید در مقابل دشمنی آمریکا با ایران اسلامی بصیرت داشته باشند؛ گفت: بی‌شک غالب اقدامات انجام شده توسط آمریکا در دنیا، ناقض حقوق بشر بوده و در راستای منافع، سیاست‌ و اقتصاد خودشان است.

وی ابراز کرد: در واقع آمریکایی‌ها آن اقدامی را که در راستای منافع جامعه بشری و به ضرر سیاست آنها باشد را انجام نمی‌دهند؛ بنابراین باید با بصیرت به این موضوع نگاه کرده و سیاست‌های آنها را مورد مطالعه قرار دهیم و پیرو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه باشیم.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: آمریکایی‌ها اگر مدعی حقوق بشر هستند چرا در انفجار تروریستی ۷ تیر و به شهادت رسیدن ۷۲ تن از اندیشمندان و متفکران کشورمان، سکوت کردند؟ همچنین جنایت دیگری که توسط عمال آنها یعنی صدام در سردشت اتفاق افتاد و مردم بیگناه را قتل عام کرده‌اند.

ماموستا کلشی‌نژاد تصریح کرد: امروز متاسفانه برخی از افراد گمان می‌کنند اگر با کدخدا ارتباط و تعامل خوبی نداشته باشند مشکلاتشان باقی می‌ماند این در حالی است که کشوری مانند مصر هیچ مشکلی با سیاست‌های آمریکا و اسرائیل ندارد اما اقتصادشان ضعیف است؛ در واقع حقوق بشر اسلامی در ذهن آمریکایی‌ها جایی ندارد چون آنان به فکر منافع خصمانه و تحمیل سیاست‌های خود به دنیا هستند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه با تاکید بر اینکه همه سیاست‌های خصمانه آمریکا برای این است که جامعه را فریب داده و تفرقه ایجاد کند؛ گفت: ایجاد تفرقه در کشورهای اسلامی به نفع آنان بوده و می‌توانند آن را به عنوان مشروعیت جلوه دادن حضور خود در جاهای مختلف دنیا عنوان کنند.

وی در پایان گفت: بر همه مردم جهان بالاخص مسلمانان لازم است آن اتحادی که مورد تاکید منویات رهبری، مورد نیاز جامعه، دین مبین اسلام و ائمه معصومین(ع) است را مدنظر قرار داده و آن را روز به روز گسترش دهند تا سبب توسعه همه جانبه بلاد اسلامی شوند.

انتهای پیام

 

فهرست