امام جمعه بوکان
حقوق بشر اسلامی همواره به کرامت انسانها توجه نموده است.
ماموستا عباس احمدی اظهار داشت: امت اسلام به ویژه ملت قهرمان و همواره مدافع حقوق مظلومان باید به دفاع و حمایت از مردم ستمدیده جهان بپردازند زیرا دین اسلام تاکید دارد که مسلمین باید به یاری یکدیگر بشتابند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز جمعه این هفته شهرستان بوکان به امامت ماموستا عباس احمدی باغ اقامه گردید.

ماموستا عباس احمدی در ابتدا ۹ مرداد را روز اهدای خون سالم اهدای زندگی تبریک و حضور به موقع مردم جهت واکسیناسیون کرونا توصیه کرد.

خطیب جمعه با بیان وقایع اتفاق افتاده در روز مباهله اظهار کرد: رسول گرامی اسلام محمد(ص) در سال دهم هجرت نامه‌ای به اسقف مسیحیان نجران نوشتند و در این نامه، آنان را به اسلام دعوت کردند.

امام جمعه بوکان به حقوق بشر از دیدگاه اسلام پرداخت و گفت : حقوق بشر اسلامی همواره به کرامت انسانها توجه نموده و حامی اصلی حقوق بشر و رها کننده انسانها از زنجیرهای اسارت جاهلیت و رعایت عدل و انصاف و اجرای عدالت در جامعه است.

وی در ادامه تاکید کرد: امت اسلام به ویژه ملت قهرمان و همواره مدافع حقوق مظلومان باید به دفاع و حمایت از مردم ستمدیده جهان بپردازند زیرا دین اسلام تاکید دارد که مسلمین باید به یاری یکدیگر بشتابند.

ماموستا احمدی تصریح کرد: نماز یکی از مهمترین ارکان دین اسلام است نماز ستون دین و نماز تشخیص کافر و مسلمان در ظاهر است ولی باطن آن فقط خدا آگاه است.

وی گفت: نماز نقش مهمی در رستگاری و به کمال رسیدن انسان دارد چرا که ستون دین است و بقیه بخش‌های دین و سبک زندگی اسلامی از طریق همین امر واجب اجرا و بر پا می‌شود. امام صادق علیه السلام در روایتی فرمودند که: نماز بهترین عمل در نزد خدای یکتا است.

وی به آیه ۱۴سوره طه اشاره کرد و گفت: إِنَّنِی أَنَا اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا أَنَا فَاعْبُدْنِی وَأَقِمِ الصَّلَاهَ لِذِکْرِی همانا! من خدایم که جز من معبودی نیست، پس مرا بپرست و نماز را برای یاد من برپا دار.

خطیب جمعه در ادامه افزود:پیامبر اکرم(ص) محبوب‌ترین عبادات نزد خدا را پس از نماز، نیکی به پدر و مادر می‌دانست: روزی ابن مسعود پرسید: محبوب‌ترین کارها نزد خدا چه کاری است؟ایشان فرمود: نمازِ سر وقت. پرسید: پس از آن چه کاری؟ فرمود: نیکی به پدر و مادر. پرسید: پس از آن چه کاری؟ فرمود: جهاد در راه خدا. نماز انسان را از اعمال زشت باز می‎دارد

ماموستا احمدی به آیه۴۵عنکبوت اشاره کرد و افزود: اتْلُ مَا أُوحِیَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلَاهَ إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْکَرِ وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ .آنچه را از این کتاب به تو وحی شده است، بخوان و نماز را برپا دار، یقیناً نماز از کارهای زشت، و کارهای ناپسند باز می دارد؛ و همانا ذکر خدا بزرگ تر است، و خدا آنچه را انجام می دهید، می داند.

خطیب در پایان با دعا برای مسلمین ،شفای بیماران ،دوری از بلای کرونا،ترقی اسلام و مسلمین ، دعا کردند.

انتهای پیام

فهرست