شناسه خبر: 4978

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4978

امام جمعه اهل سنت ارومیه
 حقوق بشر در غرب وجود ندارد
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت: جوانان امروز نباید آرزو کنند که در کشورهای غیرمسلمان زندگی کرده و گمان کنند حقوق بشر در آنجا وجود دارد چون در زمان اوباما رئیس جمهور اسبق آمریکا، بیشترین جنایات در جهان رخ داد اما جایزه صلح نوبل به او رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ارومیه با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا مامد کلشی نژاد  امام جمعه اهل سنت ارومیه برگزار گردید.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با تاکید بر اینکه دین مبین اسلام مایه آرامش و امنیت مسلمانان است اظهار داشت:«ویل دورانت» نویسنده مشهور فرانسوی در کتاب«تاریخ تمدن» آورده است که مسلمانان در جنگ‌های خود وحشی نبودند و اصحاب پیامبر(ص) در جنگ‌ها حتی درختان را نمی‌شکستند و اسیران را مورد آزار و اذیت قرار نمی‌دادند و زخمی‌ها را نمی‌کشتند.

وی با تاکید بر اینکه اگر اسلام نباشد بدبختی آغاز می‌شود افزود: اگر اسلام نباشد، آرامش، سعادت و انسانیت وجود نخواهد داشت و همه به فلاکت دچار می‌شوند و در سالیان گذشته ممالک غیرمسلمان به قتل و کشتار میلیون‌ها مسلمان بیگناه پرداخته‌اند و حتی اجساد آنها را مورد شلیک گلوله قرار می‌دادند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: این در حالی که به مسلمان دستور داده شده که حق ندارید کشته‌ها را مثله، زخمی‌ها را کشته و درختان را شکسته و آتش زنید یا تاجران و کشاورزان را قتل عام کنید.

وی تاکید کرد: پس جوانان امروز نباید آرزو کنند که در کشورهای غیرمسلمان زندگی کرده و گمان کنند آزادی و حقوق بشر در آنجا وجود دارد چون در زمان «اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا، بیشترین جنایات در جهان رخ داد اما جایزه صلح نوبل به او تعلق گرفت.

امام جمعه اهل سنت ارومیه افزود: حتی براساس آمارها، در زمان اوباما هر ۲۰ دقیقه یک بمب بر سر مسلمانان ریخته شده و در واقع حقوق بشری که آنها تعریف می‌کنند این است که جنایت و خونریزی در کشورهای مختلف دنیا انجام دهند.

وی اظهار داشت: این در حالی است که اسلام، مکتب نور و رحمت بوده و بهترین مکتب است و خداوند متعال پیامبر این دین را به عنوان رحمت برای همه عالمیان قرار داده است.

انتهای پیام

 

فهرست