شناسه خبر: 5007

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5007

‍ فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی
خبرنگاران متعهد، انتشار دهندگان حقیقت هستند
یحیی حسین خانی اظهار داشت: خبرنگار هر چند واژه آشنا برای همه است اما هنوز بسیاری از مردم مرارتها و دشواری‌های این شغل پرمخاطره را نمی دانند، کسی که درد و مشکلات همه مردم را بازگو کند اما وقتی به مشکلات خود می‌رسد چیزی نمی‌نویسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ‍  آذربایجان غربی ؛ فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی روز خبرنگار را تبریک گفت .

متن تبریک به این شرح است:

هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی  به شهادت رسید.

خبرنگار هر چند واژه آشنا برای همه است اما هنوز بسیاری از مردم مرارتها و دشواری‌های این شغل پرمخاطره را نمی دانند، کسی که درد و مشکلات همه مردم را بازگو کند اما وقتی به مشکلات خود می‌رسد چیزی نمی‌نویسد.

خبرنگاران رکن اصلی اعتماد افزایی بین مردم و مسوولان هستند و چشم بینا و گوش شنوای جامعه به شمار می روند و  در راستای رسالتی که دارند واقعیت‌ها را به صورت شفاف در اختیار جامعه قرار می دهند.

خبرنگاران متعهد، انتشار دهندگان حقیقت هستند که در جهت هدایت و برای اصلاح امور می نویسند و قلم خود را در راستای اعتلای انسان و جامعه به دست می گیرند و هم از این رهگذر است که هیچ گاه نباید رسالت والای خود را در صیانت از حقیقت، عدالت خواهی و تعالی انسان به فراموشی بسپارند.

خبرنگاران که در بطن حادثه‌ها و رخدادها حضور می یابند گاه جان خود را در مسیر خطیر و ارزشمند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه به خطر می اندازند و با جوهر خون، تصویر حادثه ای دوران ساز را در قاب جاودانه تاریخ بشر ثبت و ضبط می کنند تا وجدان انسانی در هر کجا و هر زمان از قافله خبر و دانستن جا نماند.واحساس امنیت رابرای هموطنان فراهم می نمایند.

خبرنگاری از جمله مهارت‌ها و مشاغل سخت و حساسی است که نقش مهمی در تقویت فرهنگ عمومی جامعه ایفا می‌کندکادر درمانی به عنوان مدافعان سلامت جسم مردم جامعه را پاسداری وحافطان نظم وامنیت باجان ودل ازشهرهاومرزهای مردم عزیزحفاطت وحراست و اصحاب رسانه با شیوه‌های مختلف خبری روح مردم ایران زمین را حراست کردند.

خبرنگاران همان سنگرسازان بی سنگری هستند که همیشه در  خبرها و گزارش های خودشون از حق و حقوق، بیمه و سختی کار صنوف مختلف حمایت کردند اما امروز خیلی از خبرنگاران باداشتن مشکلات وباعشق به خبرنگاری  مشغول فعالیت در این عرصه هستند.

باشیوع کرونا کار خبرنگاران را نه تنها  تعطیل نکرد بلکه  علاوه بر مسائل روزانه و همیشگی،  بحران کرونا را نیز پوشش داده و این افراد  خود را موظف می‌دانند به رسالت سنگین وحساس خویش انجام وظیفه نمایند.

ارج نهادن به مقام بزرگ جامعه خبرنگاری دراستای اطلاع رسانی به مردم شریف ایران اسلامی کوچک ترین وطیفه ای است که برای این عزیزان انجام دهیم.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی

سرتیپ ۲ ستاد     یحیی حسین خانی

انتهای پیام

فهرست