امام جمعه سردشت
خبرنگار متعهد با تهیه خبرهای حرفه‌ای درد و مشکلات جامعه را به گوش مسئولین و متولیان امر برساند
 ماموستا واوی اظهار داشت: در این شغل مهم آنچه که بسیار حائز اهمیت است صداقت، راستگویی و امانت‌داری می‌باشد که آموزه‌های دینی نیز براین عوامل بسیار تاکید دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، آیین عبادی سیاسی این هفته سردشت با حضور باشکوه نمازگزاران و امامت ماموستا واوی امام جمعه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

خطیب جمعه سردشت به موضوع خبر، خبرنگاری و اطلاع رسانی پرداخت و گفت: خبر و اطلاع رسانی در دنیای امروز برای ترقی و تعالی فرهنگ و تمدن جامعه و مشارکت سیاسی و اجتماعی نقش مهم و تاثیر گذار است.

ماموستا محمد واوی افزود: در این شغل مهم آنچه که بسیار حائز اهمیت است صداقت، راستگویی و امانت‌داری می‌باشد که آموزه‌های دینی نیز براین عوامل بسیار تاکید دارد.

وی بیان کرد: بسیاری از اخبار صحیح و دقیق هستند اما به دلیل اینکه بخشی از آن بیان می‌شود یادر زمان خود بیان نمی‌شود و یا بسیاری از خبرنگاران دوست دارند نخستین منبع خبر باشند و خبر را به کم و کاستی درج می‌کنند این عوامل باعث نقص خبر  و در نهایت سردرگرمی افراد و تشویش اذهان عمومی می‌شود.

امام جمعه سردشت با اشاره به شاخص‌های یک خبرنگار گفت: مهم نیست خبر سریع درج شود بلکه خبر بایستی از سوی خبرنگار با دقت، صراحت و راستگویی درج و پخش شود.

وی عنوان کرد: مطالبه گری ، جدایی حق از باطل و تشخیص حق، کنجکاوی و دقت، راستگویی و صداقت، مختصر و مفید خبر عنوان کردن و بیان درد جامعه از خصوصیات و محسنات یک خبرنگار است.

خطیب جمعه گفت: یک خبرنگار متعهد باید درد مردم و مشکلات جامعه را به خوبی بشناسد و گرفتاری و نیازهای آنها را نیاز و مشکل خود بداند و با تهیه خبرهای مناسب و حرفه‌ای درد و مشکلات جامعه را به گوش مسئولین و متولیان امر برساند.

ماموستا واوی اذعان کرد: خبرنگار باید به نوعی رسانه و بلندگوی آحاد جامعه باشد، و مطالبه گری از مسئولان را به طور اصولی سر لوحه کار  خود قرار دهد.

خطیب جمعه سردشت در بخش دیگر خطبه نماز جمعه با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان و عادی انگاری مردم نسبت به بیماری منحوس کرونا اظهار کرد: تزریق واکسن به معنای از بین رفتن و ریشه‌کن کردن بیماری نیست و شهروندان ضمن رعایت پرتکل‌های بهداشتی بایستی جهت سلامتی خود و جامعه برای تزریق واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

انتهای پیام

فهرست