نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
خداوند انسانها را موجودی مسئول و مسئولیت پذیر آفریده است
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: ما نسبت به این نظام واقعا مسئولیم باید تلاش کنیم با تمام مشکلات مشارکت حداکثری راداشته باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ به همت معاونت فرهنگی و امور اجتماعی مرکز اسلامی آذربایجان غربی اولین نشست تخصصی ائمه جمعه و شورای روحانیت اهل سنت آذربایجان غربی در سال ۱۴۰۰ با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در سالن شهید کاظمی ارومیه برگزار گردید.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی ابتدا عرض سلام و ادب و احترام  کرد و خدمت همه علمای بزرگوار  رحلت امام بزرگوار را تسلیت عرض نمود.

وی اظهار داشت: خداوند ما انسانها را موجودی مسئول و مسئولیت پذیری افریده است ، و فردای قیامت در قبال کوچکترین عمل مان باید پاسخگو باشیم.

تصریح نمود: بر اساس آیات و احادیث معصومین ، انسانها افضل مخلوقات هستند امام جمعه

و لقد کرمنا بنی ادم و حملناهم فی البر و البحر و فضلناهم علی کثیر ممن خلقنا تفضیلا

کثیر به معنی جمیع است یعنی سایر موجودات ، فضیلت دادیم بر همه آنچه که آفریدیم.

از طرفی هم بحث جانشینی خداوند مطرح است: واذ قال ربک للملائکه انی جاعل فی الارض خلیفه

و آیات دیگری که بحث جانشینی انسان و کرامت انسان که خداوند اشاره می کند و بحث تسخیر همه چیز برای انسان تا در اختیار انسان باشد و خداوند بر انسان سرمایه گذاری عظیمی را بر او کرده است و نتیجتا حساسیت بالا می رود.

سید مهدی قریشی در ادامه خاطر نشان کرد: بحث ارزش انسان ، مانند جواهراتی است ارزشمند است یعنی جنس بسیار مهم است و خداوند روی انسان بسیار سرمایه گذاری کرده است.

وکوچکترین چیز هم برای خداوند مهمه: فمن یعمل مثقال ذره خیرا یره ومن یعمل مثقال ذره شرا یره

یا بخث نصیحت حضرت لقمان که می فرماید:  یا بنی ان تک مثقال حبه من خردل فتکن فی صخره او فی السموات او فی الارض یات بها الله

اگر عمل به اندازه سنگینی دانه یک خردلی باشد هرجا باشد خداوند آن را حاضر وخواهد کرد

وقفوهم انهم مسئولون

خداوند از همه دارائی ها ، سخنها و همه حرکات و نعمتهای ما سوال خواهد کرد.

امام جمعه ارومیه افزود: یکی از نعمتهای خداوند برای ما وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

یکی از بزرگترین نعمتهای خداوند است که در سوریه برای نظام ما دعا می کنند در غزه کجا بوده تا مردم تنها بتوانند اسرائیل را شکست دهند و گنبد آهنین را هیچ بکنند بدون شک این از قدرت و برکات نظام اسلامی ما هست این عزت نظام ودین واسلام ما هست که داعش چه اوضاعی برای شیعه و سنی بوجود آورده بودند چه کسانی آنها را در جایشان نشاند و از بین برد، بجز نظام اسلامی ما نباشد پس ما در قبال این نعمت بزرگ مسئول هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه خاطر نشان کرد: امروزه انقدر از بحث ، نداشته ها شده همه دستاوردها وداشته های امروزی فراموش شده است نمیگویم مشکل نداریم اما سطح آسایش و داشته هایمان بسیار خوبه انقدر منفی بافی شده ما از داشته هایمان غافل شدیم و یا مارا غافل کردند از بس تبلیغات منفی کردند افتخارات ما را از یاد بردند.

کسانی که ادعای ارض الیهود من النیل الی الفرات میکردند از چه کسی حساب بردند که امروز تو لاک خود فرو رفتند.

عرضم این است همه اینها بخاطر قدرت نظام اسلامی ماهست و ما نسبت به این نظام واقعا مسئولیم باید تلاش کنیم با تمام مشکلات مشارکت حداکثری راداشته باشیم.

ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم

اگر مشکلاتی باشد مردم از دولت و مسئولین گله مندند  ولی مردم با نظام مشکلی ندارند.

سید مهدی قریشی اظهار داشت: بحث چپ وراست نیست کسانی که تفکری القاء می کنند  که این چپه ، این راسته ، چرا این را نذاشتن بیاد و از این نوع تبلیغات بحث اسایش و پیشرفت مهم است بحث اقتدار کشور همه ایرانیان به آن ایمان و تعصب دارند.

وی تصریح نمود: باید مردم را توجیه کنیم تا به وظیفه خود عمل کنیم تا در روز قیامت بتوانیم  پاسخگو باشیم و سرنوشت کشور را باید چهار یا هشت سال به دست کسی بدهیم تا همگی احساس راحتی  بکنیم.

وی گفت: مطالبی که اقای فعال اذر فرمودند بسیار مهم بودند که بسیار شفاف فرمودند لذا باید متوجه باشیم که مبنای حکومت ما براساس دین هست ما باید باعزت و افتخار از مبانی و مواضع انقلاب دفاع کنیم انسان باید درون و بیرونش یکی باشد تا انسان موفق شود صداقت باید در وجومان باشد خداوند همه ما را محفوظ بدارد ما باید همت بکنیم تا در محضر پیامبر(ص) و ائمه معصومین سربلند باشیم.

انتهای پیام

فهرست