امام جمعه موقت شاهین دژ
خداوند درباره روز قیامت مژده ها و تهدیدهای در قرآن برای ما مسلمانان متذکر شده است
ماموستا عمر محمد زاده اظهار داشت: زندگی دنیایی و آرزوها و تجملات دنیا ما را از خدا و قرآن غافل کرده است و خداوند برای اینکه بندگان را اندرز و به راه راست هدایت نماید پیامبران را فرستاده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عمر محمدزاده امام جمعه موقت شاهین دژ برگزار گردید.

خطیب جمعه ضمن حمد و ثنای خداوند متعال و صلاه و سلام به پیامبر اکرم  (ص) وآل و اصحاب و یاران آن حضرت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران حاضر در مسجد و توصیه به تقوای الهی به خود و نمازگزاران گفت: خداوند درباره روز قیامت مژده ها و تهدیدهای در قرآن برای ما مسلمانان متذکر شده است ولی زندگی دنیایی و آرزوها و تجملات دنیا ما را از خدا و قرآن غافل کرده است و خداوند برای اینکه بندگان را اندرز و به راه راست هدایت نماید پیامبران را فرستاده است.

ماموستا محمدزاده  با تمسک به آیه قرآن افزود: هنگامیکه اسرافیل به دستور خدا در صور میدمد همه ی خلایق میمیرند و با دمیدن بار دوم همه انسانها برای قیامت زنده میشوند درصحرای گرم و سوزان.

امام جمعه موقت تصریح نمود: زلزله قیامت خیلی سخت و هولناک میباشد روزی است که کسی از   کسی خبر ندارد و همه به فکر خودشان هستند و به روز نفسی معروف است وغیر از اعمال خودمان چیزی به دادمان نخواهد رسید پس لازم است از خود سوال کنیم برای آن روز چه چیزی آماده کرده ایم.

خطیب جمعه درادامه خاطر نشان کرد: در روز قیامت کسانی هستند که در زیر عرش رحمت الله قرار دارند مانند امام عادل و جوان مومن  و کسانیکه زیاد در مسجد هستند و کسانیکه حب و بغضشان بخاطر خداست و کسانیکه میتوانند گناه کنند ولی بخاطر ترس از خدا از آن دوری میکنند.  وخداوند در قرآن فرموده آنانکه به دستورات خدا ورسول خدا عمل نکرده اند و دچار گناه شده اند ، در قیامت در غل وزنجیر و کشان کشان به سوی جهنم رانده میشوند و از خداوند میخواهند که تمام دارایهایشان و فرزندانشان قربانی کنند تا نجات یابند ولی خداوند قبول نخواهد کرد .

وی افزود: امید است با انجام کارهای خوب و پسندیده دراین دنیا در آخرت به دیدار الله الرحمن وپیامبر ش مفتخر شویم و این بالاترین سعادت است و خداوند بلند مرتبه راه توبه را باز نموده تا با پشیمانی وتوبه جبران گناهانمان کنیم.

انتهای پیام

فهرست