مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان سردشت
خدمت به جامعه روحانیت برای بنده مانند مدال زرینی است که بر گردنم می درخشد
ماموستا عبدالرحمان باروزه اظهار داشت: می خواستم این مسئله را برای جامعه اهل سنت ثابت کنم که روحانی می تواند خدمتگذار دینی باشد و به هیاهوهای که اطراف ما در جریان است گوش ندهد. هیاهوی که می خواستند بنیان روحانیت را سست کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ مراسم تودیع و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان سردشت با حضور فرماندار و شورای اداری شهرستان سردشت برگزار گردید.

ماموستا  عبدالرحمان باروزه مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستان سردشت ، ضمن خیرمقدم به حاضران در مراسم تکریم و معارفه و عرض تسلیت بمناسبت شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و تبریک به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: از مسئولین استانی کمال تشکر و قدر دانی را داریم که این فرصت را به ما دادند تا دین خود را به ایران و انقلاب اسلامی و نظام و مملکت ادا نمائیم. خدمت به جامعه روحانیت برای بنده مانند مدال زرینی است که بر گردنم می درخشد. اولین کار ما ایجاد فضای شاد برای مبلغان دینی و حفظ و ارتقای جایگاه روحانیت در جامعه بود. دو فرضیه ای که ما اهل سنت کشور و انقلابمان را دوست داریم و می خواهیم در آن نقش داشته باشیم و خدمت کنیم و می خواستیم آن را ثابت کنیم با وجود مشکلاتی که داشتم ، خواستم در خدمت جامعه روحانیت باشم تا دین خود را به انقلاب ثابت کنم  دوم می خواستم این مسئله را برای جامعه اهل سنت ثابت کنم که روحانی می تواند خدمتگذار دینی باشد و به هیاهوهای که اطراف ما در جریان است گوش ندهد. هیاهوی که می خواستند بنیان روحانیت را سست کنند. میشود خدمتگذار دین بود اما دایره فکری و تحجره را دور خود ایجاد نکنیم .

باروزه در ادامه فرمود: تغییر و تحول بنده مصادف بود با تغییر مرکز بزرگ اسلامی به دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت . قبل از بنده تفرقه و دودستگی در میان روحانیت وجود داشت . ما با بوجود آوردن یک هسته ی فکری و مشورتی کارهای خوبی را انجام دادیم و با هم فکری دیگر دوستان روحانی و پیشکسوت و جوانان نخبه علمی را دور خود جمع کردیم تا شور و شوق جوانی را با تجربه دیگر روحانیون در آمیزیم و زمینه وحدت و تاثیرگذاری  برای جامعه روحانیت را فراهم کردیم. در اردوهای مختلف همه روحانیون (مخالف و موافق ) را دعوت  و با اینکار صمیمیت را به میان روحانیون برگردانیدیم.

ماموستا باروزه در خاتمه به فعالیتهای چند ساله تصدی مسئولیت خود در دفتر اشاره کرد و برای برادر ارجمند حاج آقا عباس پور آرزوی سربلندی و موفقیت را از خداوند منان خواستار شدند.

انتهای پیام

فهرست