امام جمعه موقت پیرانشهر
خدمت به پدر و مادر بعد از ایمان به خدا از اهم واجبات است
ماموستا عمر شریفی اظهار داشت: کسانی که موجبات اذیت و آزار پدر و مادر را فراهم می سازند از رحمت الهی و بهشت به دور هستند و رضایت پروردگار بستگی به رضایت پدر و مادر دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز جمعه این هفته پیرانشهر به امامت حاج ماموستا عمر شریفی امام جمعه موقت و مدیر مدرسه صلاح الدین ایوبی پیرانشهر برگزار گردید که ابتدا ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) به احترام پدر و مادر اشاره و آنان را ولی نعمت انسان ها نامبرد و گفت: در هر سنی که باشیم زمانی که پدر و مادر را از دست می دهیم بزرگترین حامی را از دست داده و در غم و اندوه قرار می گیریم .

وی با تفسیر آیات ۲۳ و ۲۴ سوره اسرا ، خداوند احسان و خدمت به پدر و مادر را بعداز ایمان به خدا از اهم واجبات برشمرده و افزود پس بر ما لازم و ضروریست که در خدمت به آنان کوتاهی نکنیم و حتی از گفتن کوچکترین کلمه که موجب ناراحتی آنان گردد دوری نمائیم .

وی خاطر نشان کرد: برماست که بال تواض و ذلت در برابرشان پهن و برایشان از خداوند رحمان طلب رحمت و مغفرت نمائیم همانگونه که آنان ما را در کوچکی تربیت و بزرگ نمودند.

ماموستا با بیان چند حدیث از پیامبر گرامی اسلام (ص) کرد و افزود: کسانی که موجبات اذیت و آزار پدر و مادر را فراهم می سازند از رحمت الهی و بهشت به دور هستند و رضایت پروردگار بستگی به رضایت پدر و مادر دارد و بهشت زیر پای مادران است پس باید ما مسلمانان به این امر مهم توجه بیشتر داشته و در جلب رضایت آنان سعی و تلاش نمائیم .

خطیب نماز جمعه مردم را نسبت به رعایت پروتوکول های بهداشتی آگاه کرد و گفت: با ورود موج چهارم باید بیشتر از گذشته از تجمعات ، فاتحه خوانی ، شب نشینی ، و دید و بازدیدها دوری تا وضعیت بدتر زمان گذشته شهرستان را شاهد نباشیم.

وی ضمن تایید گردانندگان موسسه خیریه صلاح الدین ایوبی که افرادی جوان ، متدین ، لایق و به جز کمک به فقرا و مستمندان چیزی دیگر در فکرشان نیست از مردم خواست با آنان همکاری تا بتوانند بیشتر نسبت به محرومین شهر و روستاهای منطقه مساعدت نمایند.

درپایان ماموستا شریفی عاجزانه از امامان  جماعت محترم  مساجدی که نماز جمعه برگزار می کنند درخواست نمود نسبت به تعطیلی نماز جمعه خود مساعدت تا بیشتر موجب ابطال نماز جمعه نمازگزاران نشوند چون برابر فقه امام شافعی ره تعدد نماز جمعه بدون حاجت درست نیست.

نمازجمعه با صلوات بر محمد (ص) و آل محمد (ص) و آرزوی پیروزی مسلمانان و نابودی دشمنان دین به پایان رسید.

انتهای پیام

فهرست