شناسه خبر: 4273

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=4273

امام جمعه سردشت
خدمت در مدارس علوم دینی جایگاه و مکانی مقدس می‌باشد
ماموستا محمد واوی اظهار داشت: ان شاء الله با تربیت طلاب با چهره معتدل بتوان خدمت خوبی به جامعه کرد. چون امروز زیر هجمه های لیبرال و بی دینان و افکار تند قرار داریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ مدیر مرکز اسلامی و معاونت آموزش و پژوهش آذربایجان غربی با اساتید و طلاب مدرسه علوم دینی امام شافعی شهرستان سردشت دیدار کردند.

ابتدا مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط رسول احمدی قرائت شد.

در این دیدار امام جمعه و مدیر مدرسه علوم دینی ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: همچنانکه مستحضرید مدرسه علوم دینی یکی از یادگاری های مهم دوستان ، علی الخصوص حاج ماموستا باروزه می باشد در این مدرسه جمعی از طلاب نزدیک به بیست نفر در حال تلمذ هستند که پانزده نفر از آنها بصورت دائمی حضور دارند.

واوی در ادامه گفت: هزینه های جاری مدرسه از وجوهات مردمی اداره میشود اما از زمانی که ویروس کرونا در جهان و ایران فراگیر شد و مدت دو سال است نتوانستیم در ماه مبارک رمضان آنگونه که باید و شاید وجوهات جمع کنیم امید است با پایان یافتن ویروس کرونا بتوان خدمات بیشتری جذب و از خیرات ، خیرین بهرمند شویم.

مدیر مدرسه در بخش دیگری از سخنان خود به خدمات شبانه روزی آقای طاهر زاده که یکی از اساتید مدرسه هستند اشاره نمود و تاکید کرد: اکثر کارهای مدرسه بر دوش ایشان است امید است خداوند او را از پاداش خود بی نصیب نکند.

واوی با اشاره به اینکه چه اساتید رسمی و چه غیر رسمی بدون هیچ چشم داشتی از اول صبح تا ظهر مشغول تدریس هستند و از این لحاظ ما شرمنده آنان هستیم. قطعا با حضور چنین اساتید بزرگوار میتوان طلاب آینده دار تربیت نمود و خلاء روحانیون معمر را پر کرد.

امام جمعه سردشت خدمت در چنین سنگری را مقدس ذکر کرد و افزود: ان شاء الله با تربیت طلاب با چهره معتدل بتوان خدمت خوبی به جامعه کرد. چون امروز زیر هجمه های لیبرال و بی دینان و افکار تند قرار داریم لذا خدمت در چنین جایگاه و مکانی امری مقدس می‌باشد.

مدیر مدرسه در خاتمه به مشکل تشکیل پرونده طلاب اشاره کرد و گفت: در سال های گذشته شاهد بوده و دیدیم بعضی از دوستان در استان آذربایجان غربی نتوانسته اند تشکیل پرونده دهند اما در استان کردستان موفق به تشکیل پرونده شده اند اینگونه موانعی که در استان وجود دارد شاید در دیگر استانها وجود نداشته باشد باید تا جای که ممکن است جذب کننده باشیم نه دفع کننده ، امید است دوستانی که مشکل تشکیل پرونده دارند با همت و تلاش همکاران استان حل و فصل گردد. در این مدرسه هشت الی نه نفر مدرس وجود دارد که پنج نفر از این عزیزان فاقد مجوز رسمی تدریس هستند امید است بتوان به آنان حکم مدرسین صادر نمود.

در ادامه این نشست از مدرسین و طلاب نمونه تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

 

فهرست