نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
خطبه های نماز جمعه در تاریخ انقلاب اسلامی سبب خاموش شدن بسیاری از فتنه ها شده است
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی اظهار داشت: کمتر عملی همانند نماز جمعه وجود دارد که خداوند در قرآن برای عمل به آن دستور حرکت با شتاب داده باشد و دستور توقف معاملات و دیگر امور را داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه اظهار داشت:

پنجم مرداد مصادف با سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی با دستور امام خمینی (ره) است.

نماز جمعه فریضه ای است که پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در هنگام هجرت از مکه به مدینه اولین نماز جمعه را در قبیله بنی سالم اقامه کردند.

کمتر عملی همانند نماز جمعه وجود دارد که خداوند در قرآن برای عمل به آن دستور حرکت با شتاب داده باشد و دستور توقف معاملات و دیگر امور را داده است.

اگر زمان حضور معصوم علیه السلام باشد زمان اقامه نماز جمعه معاملات باطل و حرام است.

خطبه های نماز جمعه در تاریخ انقلاب اسلامی سبب خاموش شدن بسیاری از فتنه ها شده است.

برخی از اعمال دنیوی انسان را از کسب ثواب عظیم نماز جمعه باز می دارد که براساس دستور خداوند انسان نباید به بهانه تجارت یا امور دیگر نماز جمعه را ترک کند.

براساس روایتی از امام باقر علیه السلام روز جمعه فرشتگانی با لوح های نقره ای و قلم های از جنس طلا از آسمان بر درب مساجد نازل شده و اسامی کسانی که به نماز جمعه می آیند را ثبت می کنند.

براساس روایتی از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله هر کس از روی ایمان و اخلاص به نماز جمعه برود گناهان او پاک می شود و اعمال او دوباره ثبت می گردد.

حضور در نماز جمعه مسئله مهمی است و باید به اهمیت ویژه ای قائل شد، مخصوصاً مسئولین باید در نماز جمعه حضور داشته باشند و مردم آن ها را در صف های نماز جمعه ببینندنماز جمعه فرصتی از که باید مسئولین و مردم در کنار هم باشند لذا مسئولین در نماز جمعه حضور پیدا کنند تا مردم مشکلات خود را بصورت مستقیم به آن ها بگویند.

دولت جدید باید به کسانی پست و مدیریت بدهد که در نمازهای جمعه و جماعات حضور داشته باشند.

مدیری که عمود و ستون دین را حفظ نمی کند نخواهد توانست مشکلات را مدیریت کند و در نتیجه مشکلاتی که در کشور پیش آمده اتفاق خواهد افتاد.

انتهای پیام

 

فهرست