شناسه خبر: 695

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=695

امام جمعه اهل سنت شاهین دژ
خوبی کردن ازمسائلی است که عمر را دراز میکند
ماموستا احمد ویسی افزود:اگر دعا با اخلاص باشد قبول میشود و وقتهای برای دعا کردن تعیین شده مثلآ درحج روز عرفه و در سال، ماه رمضان و درهفته روز جمعه  و در روز و شب بعد از نماز صبح و عشاء و در بین اذان و اقامه و بعد از همه نمازها دراین وقتها دعا قبول خواهد شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ خطبه های نماز جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا احمد ویسی اقامه گردید.

وی ضمن حمد و ثنای خداوند و صلاه و سلام به پیامبر اکرم  (ص) وآل و اصحاب آن حضرت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران حاضر در مسجد گفت: دراین هفته درتاریخ ایران دو حادثه بزرگ روی داده در چهاردهم خرداد رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی که آن را تسلیت میگویم و دیگری قیام روحانیون درپانزده خرداد برعلیه رژیم شاهنشاهی که باید زنده وگرامی بداریم.

ماموستا احمد ویسی افزود: شریعت پیروز اسلام ، شاخه های مختلفی دارند یکی از شاخه های آن علم پزشکی است زیرا خداوند سلامتی ما را میخواهد وقتی جامعه پزشکی جهانی متفق هستند باید مسائل بهداشتی رعایت شود و ما وظیفه داریم عمل کنیم و این عین فرموده پیامبر است که فرمودند هرگاه دانستید درجای مریضی مثل طاعون است نه بدانجا روید و نه بگذارید آنان به میان شما بیایند.

امام جمعه اهل سنت شاهین دژ اظهار داشت: دعا خیلی مهم است زیرا خداوند یادمان داده است که رازها و خواسته های خود را به من بگویید و بزرگترین اسلحه برعلیه بلاها وگرفتاریها دعا می باشد و پیامبر  (ص) فرموده بلاها رابا دعا دفع کنید.

وی در ادامه تصریح نمود: خوبی کردن ازمسائلی است که عمر را دراز میکند ما هنوز نتوانسته ایم ازعمر خود استفاده خوب کنیم فقط یاد گرفتیم بخوریم و بخوابیم زیرا انسان برای خدمت خلق شده خدمت به خدا و خلق که نفع دنیا و آخرت درپی خواهد داشت .

خطیب افزود: کسانی هم هستند اعلان بی منتی از خداوند کرده‌اند و هیچگونه درخواستی از خداوند نمی کنند و خداوند فرموده آنان را به بدترین عذاب جهنم عذاب میدهم.

وی گفت: اگر دعا با اخلاص باشد قبول میشود و وقتهای برای دعا کردن تعیین شده مثلآ درحج روز عرفه و در سال، ماه رمضان و درهفته روز جمعه  و در روز و شب بعد از نماز صبح و عشاء و در بین اذان و اقامه و بعد از همه نمازها دراین وقتها دعا قبول خواهد شد.

ماموستا ویسی در آخر برای ترقی اسلام و مسلمین و نابودی دشمنان اسلام و ایران و سلامتی رهبر و عاقبت بخیری همه دعا کردند.

انتهای پیام

فهرست