نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه
دانشجویان ایران اسلامی به جهانیان فهماندند که می‌توان در برابر هر قدرتی ایستادگی کرد
حجت الاسلام سید مهدی قریشی اظهار داشت: شجویان و دانشگاهیانی که در راستای استقلال، استکبار ستیزی، عدم وابستگی و اعتلای نظام جمهوری اسلامی و در مسیر تولید علم و بومی سازی دانش، همواره در بزنگاه‌های تاریخی و برهه‌های حساس در صف مقدم نقش‌آفرینی و حماسه‌سازی قرار داشته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بمناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو پیامی صادر کرد.

متن این پیام بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۶ آذرماه در تقویم افتخارات ایران اسلامی یادآور روزی است که فرزندان دانشجوی این مرز و بوم در مسیر ارزشمند دستیابی به استقلال ، آزادی و سربلندی ایران به جهانیان فهماندند که می‌توان در برابر هر قدرتی ایستادگی کرد و به پیروزی رسید.

دانشجویان و دانشگاهیانی که در راستای استقلال، استکبار ستیزی، عدم وابستگی و اعتلای نظام جمهوری اسلامی و در مسیر تولید علم و بومی سازی دانش، همواره در بزنگاه‌های تاریخی و برهه‌های حساس در صف مقدم نقش‌آفرینی و حماسه‌سازی قرار داشته‌اند.

رشد فزاینده دانشگاه ها، دانشگاهیان و دانشجویان، نرخ خیره کننده رشد مقالات علمی محققان ایرانی و پیشرفت های حاصل شده در عرصه های مختلف علم و فناوری از جمله پزشکی و داروسازی، سلولهای بنیادی، فناوری های زیستی و نانو، فناوری هسته ای، هوا و فضا و … که در شرایطی سخت و با وجود دشمنی ها و تحریم ها ، حاصل شده نشان از عزم و اراده ای استوار در حرکت مستمر در مسیر ارتقای علمی و فناوری کشور دارد.

ترور ناجوانمردانه شهدای علمی و هسته ای و الگوی بی بدیلی چون شهید فخری زاده نشان از عجز دشمنان در مقابل اراده پولادین دانشجویان و اساتید نظام اسلامی دارد  فلذا انتظار میرود با الگو گیری از همه شهدای راه علم همه باید تلاش کنیم تا دانشگاه فضای امید ، نشاط و پویایی خود را برای ایفای نقش سازنده در پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی حفظ کند و فرزندان عزیز کشورمان نیز به انجام رسالت بزرگی که دارند اهتمام بیشتری داشته باشند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای  والامقام ۱۶ آذر و شهدای گرانقدر هسته ای کشور و همه شهدای جهاد علم و انقلاب اسلامی که در راه استقلال و آزادی ایران اسلامی جان خویش را تقدیم کرده اند، این روز بزرگ را به تمامی اصحاب علم و اندیشه در کشور خاصه دانشجویان و اساتید وارسته استان آذربایجان غربی تبریک عرض نموده و عزت ، سرافرازی و موفقیت روزافزون همه این عزیزان را در همه صحنه ها تحت توجهات حضرت بقیه الله الاعظم(عج) از خداوند منان خواهان و خواستارم.

سید مهدی قریشی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

انتهای پیام

فهرست