امام جمعه شهر ربط سردشت
دانش آموزان شهدای برحق مسیرپاک ومقدس تعلیم وتربیت هستند
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: این جنایت ها وحشیانه بخش عظیمی ازتوطئه آمریکایی ها برای احیای پدیده شوم وسیاه افراطی وترورییسم تکفیری وبازگشت به جنگ ونا امنی به افغانستان ومنطقه است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه شهر ربط سردشت در بیانیه‌ای جنایت تروریستی در دبیرستان دخترانه سیدالشهدای کابل را شدیداً محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

جنایت شنبه سیاه کابل و انفجارهای پی در پی در مدرسه سیدالشهدا (ع) و در ماه مبارک رمضان که ماه رحمت و مهربانی الله متعال است که حتی عذاب از اهل قبور هم برداشته میشود که به شهادت مظلومانه بیش از ۶۵ دختر دانش‌آموز روزه‌دار و مادران آنان و نیز مجروحیت بالغ بر ۱۶۰ تن دیگر انجامید، مصیبت بزرگ و غم‌انگیزی را برای مردم مسلمان و مجاهد افغانستان رقم زد

بی‌تردید این واقعه هولناک در شرایطی که آمریکایی‌ها بر خلاف برخی شواهد و قرائن مدعی آغاز خروج از افغانستان هستند، بیش از همه کاخ سفید را متهم اصلی می‌داند که با انتقال تروریست‌های تکفیری از سوریه و عراق به افغانستان و جلب همکاری حامیان منطقه‌ای خود برای حمایت‌های تسلیحاتی، مالی و فکری برای ارتکاب جنایات تروریستی در صدد القای گزاره «بازگشت جنگ و ناامنی به افغانستان در صورت خارج شدن نیروهای آمریکایی از این کشور» است.

این توطئه آمریکایی و جنایت فراموش‌ناشدنی و ابراز همدردی و تسلیت به مردم شریف و مسلمان افغانستان به‌ویژه خانواده‌های معظم شهدا و طلب شفای عاجل برای مجروحین حادثه، رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا و همپیمانان کاخ سفید بایستی به جنگ‌افروزی‌ها و کینه‌توزی‌های شیطانی خود علیه امت اسلامی به‌ویژه ملت مظلوم افغانستان خاتمه دهند؛ افکار عمومی جهانیان باور دارند با خروج آمریکایی‌ها از غرب آسیا موجبات امنیت و آرامش پایدار ملت‌های مسلمان منطقه فراهم خواهد آمد.

دانش اموزان شهدای برحق مسیرپاک ومقدس تعلیم وتربیت هستند وکل عالم میدانند که این جنایت ها ازمنشأ فساد جهان یعنی استکبارجهانی و اسرائیل غاصب سرچشمه می گیرد.

این جنایت ها وحشیانه بخش عظیمی ازتوطئه آمریکایی ها برای احیای پدیده شوم وسیاه افراطی وترورییسم تکفیری وبازگشت به جنگ ونا امنی به افغانستان ومنطقه است.

انتهای پیام

فهرست