امام جمعه و جماعت قولنجی ارومیه
در اسلام ضرر رساندن واذیت کردن مردم مورد نکوهش و بردوری ازآن تاکید  شده است
ماموستا فرامرز ابراهیمی آذر تصریح نمود: مقام معظم رهبری مدظله العالی، در فرمایشات خویش که همیشه رهگشا بوده آحاد جامعه را به رعایت اصول بهداشتی سفارش نموده وآن را یک وظیفه شرعی وملی دانستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا فرامرز ابراهیمی آذر، امام جمعه و جماعت قولنجی ارومیه طی گفتگو با رابط خبر دفتر استانی گفت: در دین مبین اسلام عبادت تقرب به خداوند درنماز، روزه و حج و‌‌‌…خلاصه نمیشود بلکه تعهد وتقبل مسولیتهای اجتماعی ازجمله : خود را در برابر: حفظ سلامتی خود، خانواده و آحاد جامعه مسئول دانستن با نیت تقرب به خداوند متعال یکی از مهمترین و با ارزش ترین عبادتها محسوب میشود و دین مبین اسلام همواره برصحت و سلامتی جسم و روان انسان تاکید نموده و برای آن اهمیت ویژه‌ای قائل بوده و آنرا یکی از صدها حکمت تشریع عبادات قرار داده است.

وی تصریح نمود: در اسلام ضرر رساندن واذیت کردن مردم مورد نکوهش و بردوری ازآن تاکید  شده است.

و این مهم در نصوص قرآنی وسنت نبوی وکلام بزرگان دین به وفور دیده میشود.

ماموستا ابراهیمی آذر اظهار داشت: برادران و خواهران بزرگوار، همانگونه که مستحضرید مدتی است  همه جهان ازجمله عالم اسلام وکشور عزیزمان ایران، درگیر بیماری بسیار خطرناک کرونا ویروس است.

این بیماری بیشتر فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی راتعطیل یا به حالت تعلیق دراورده است که عبادات دینی دسته جمعی نیز ازاین قاعده مستثنی نمانده اند.

و با کمال تاسف، بسیاری از هموطنان عزیزمان به این بیماری مبتلا وتعداد زیادی نیز جان خود را از دست داده و خانواده های زیادی داغدار شده اند.

وی افزود: همه واقفید  فریضه ی حج رکن ، رکین دین اسلام و نماد وحدت و اخوت بین مسلمانان و بزرگترین و با شکوه ترین اجتماع سالانه مسلمین بوده و همه ساله در این ایام میلیون ها انسان عاشق پراونه وار مشغول طواف بیت الله وطاعت وعبادت در حرمین شرفین و زیارت مرقد منور رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم بودند اما امسال به خاطر جلوگیری از ابتلا و شیوع این بیماری لغو شد و جز تعداد اندکی ازحجاج مقیم عربستان سعودی هیچ زائری از هیچ جای دنیا به سرزمین وحی مشرف نشد.

در بیشتر ممالک اسلامی فریضه ی نماز جمعه و نماز های جماعت لغو گردید.

مقام معظم رهبری مدظله العالی، در فرمایشات خویش که همیشه رهگشا بوده آحاد جامعه را به رعایت اصول بهداشتی سفارش نموده وآن را یک وظیفه شرعی وملی دانستند

امام جماعت قولنجی در ادامه گفت: بنابراین میطلبد که همه هموطنان  با شنیدن ، قبول کردن و  عمل نمودن به پیام قرآن و سنت نبوی وکلام بزرگان دین ، مبنی بر پرهیز از ضرر و اضرار به دعوت مقام معظم رهبری مد ظله العالی لبیک گفته و با استعانت از درگاه الهی و مراعات نمودن مسائل بهداشتی که همانا سفارش دین است وپرهیز از حضور غیر ضرور در اجتماع وحفظ فاصله هوشمند اجتماعی و مخصوصا استفاده از ماسک در قطع زنجیره ی انتقال این ویروس سهمی داشته باشیم.

انتهای پیام

فهرست