دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت سردشت
در این برهه حساس وظیفه علماست که مردم و مسلمانان را از اهداف دشمن آگاه نمایند
امام جمعه و روحانیون سردشت اظهار داشتند: غرب برای سرکوب نمودن مقدسات ادیان ، آن هم به نام آزادی بیان به این اقدام سخیف دست زده ، و هدف استعمارگران و صهیونیسم چیزی جز اهانت به مقدسات و نمادهای ادیان الهی علی الخصوص اسلام نیست و تنها نظرات و افکار خود را قبول دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ امام جمعه و روحانیون شهر سردشت ، هتک حرمت به ساحت قدسی پیامبر اسلام (ص) توسط نشریه ای مزدور و در خدمت استکبار و صهیونیسم بین الملل در کشور فرانسه ، بیانیه ای صادر کردند:

متن بیانیه به شرح ذیل است:

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) و سکوت معنا دار غرب به چهره نورانی پیامبر اسلام گناهی عظیم و غیر قابل گذشت است ، متأسفانه بار دیگر در جهان غرب آزادی و حرمت برای ادیان آسمانی زیر پا گذاشته شد و دشمنی و کینه غرب برای جهان اسلام و مسلمانان هویدا گردید.

بهانه آزادی بیان برای محکوم نکردن این گناه بزرگ و نابخشودنی از طرف تعدادی از سیاسیون فرانسوی را کاملاً غلط و عوام فریبانه می دانیم و هدف غرب از چنین اقداماتی را منحرف کردن ذهن مسلمانان از نقشه های شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است.

در این برهه حساس وظیفه علماست که مردم و مسلمانان را از اهداف دشمن آگاه نمایند چون هدف دشمن در طول تاریخ نابودی اسلام و هدف قرار دادن مقدسات آن بوده است. غرب برای سرکوب نمودن مقدسات ادیان آن هم به نام آزادی بیان به این اقدام سخیف دست زده ، و هدف استعمارگران و صهیونیسم چیزی جز اهانت به مقدسات و نمادهای ادیان الهی علی الخصوص اسلام نیست و تنها و تنها نظرات و افکار خود را قبول دارند.

ما ائمه جمعه و جماعات و طلاب مدارس علوم دینی اهل سنت به شدت انتشار کاریکاتور موهن از پیامبر اسلام(ص) را در نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» محکوم می‌کنیم و توهین به اسلام از سوی هر کشوری یا گروهی یا شخصی باشد  چه فرانسوی‌ها و چه غیر فرانسوی‌ها ، قطعاً شایسته محکومیت می دانیم.

انتهای پیام

 

فهرست