امام جمعه موقت شاهین دژ
در این عمر کوتاه فرصت را غنیمت شماریم و برای آخرت توشه و ذخیره ای آماده کنیم
 ماموستا  کریم رسولی اظهار داشت: روزی ۱۷ بار در نماز از خداوند هدایت به راه راست می خواهیم و راه آنانی که خداوند به آنها نعمت داده است نعمت یعنی پیامبران و شهداء وصالحان و صدیقین که باید ادامه دهنده راه آنان باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا کریم رسولی، امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

خطیب جمعه در ابتدا افزود: وقتی ما اسلام را قبول کرده ایم یعنی با خداوند وپیامبر بیعت کرده ایم و باید به بیعت خود عمل کنیم و زندگیمان را مطابق با دستورات خداوند و پیامبر (ص) باشد و آنان را ازخودمان راضی نمایم.

وی درادامه افزود: روزی ۱۷ بار در نماز از خداوند هدایت به راه راست می خواهیم و راه آنانی که خداوند به آنها نعمت داده است نعمت یعنی پیامبران و شهداء وصالحان و صدیقین که باید ادامه دهنده راه آنان باشیم.

خطیب جمعه افزود: هر آنچه درطول عمرمان انجام میدهیم به نیتمان بستگی دارد که آیا برای رضایت خداوند است یاخیر ودر این عمر کوتاه فرصت را غنیمت شماریم و برای آخرت توشه و ذخیره ای آماده کنیم.

خطیب جمعه در قسمت دیگری از خطبه تصریح کرد: به ماه مبارک  ذی الحجه ، ماه صبر و تقوا، ماه تقرب به خداوند، ماه دل خوش کردن فقرا نزدیک میشویم و هر عمل نیکی که در این ماه انجام داده شود چندین برابر پاداش دارد.

وی در ادامه افزود:کسانی که میخواهند قربانی کنند اگر مرد هستند سنت است ده روز اول ماه قربان را ناخن وسبیل وریش خود را کوتاه نکنند واگر زن هستند ناخن شان را کوتاه نکنند.

انتهای پیام

فهرست