امام جماعت میلان ماکو
در این ماه خداوند به تمام مسلمانانی که قدرت مالی و جانی دارند دستور زیارت خانه خود را داده است
ماموستا خلیلی افزود: برای نجات از این ویروس خطرناک باید دستورات بهداشتی را مراعات نموده و مخصوصا به بیانات رهبر عزیزمان گوش فرا داده . ازتجمع دوری نماییم و با جد از ماسک استفاده نموده تا بحول وقوه خداوند و با دعا و تضرع و استقبال از فرمایشات رهبرمان از این بلای بزرگ نجات پیدا کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا فریدون خلیلی همت آباد ، طی گفتگو با رابط خبر دفتر استانی گفت:

بسم الله الرحمن الرحیم.

ولله علی الناس حج البیت من استطاع الیه سبیلا و من کفر فان الله غنی عن العالمین.

یکی از ماه‌های حرام ماه ذیحجه است، در این ماه خداوند به تمام مومنان و مسلمانانی که قدرت مالی و جانی دارند دستور زیارت خانه خود ( کعبه) را داده است  حج یکی از واجبات و ارکان دین اسلام میباشد وحتی یکی از شرایط وجوب حج ، امین بودن راه است، با توجه به این مریضی ویروس کرونا که دامن گیر تمام دنیا شده علی الخصوص امت اسلامی که خیلی از مراسمات دینی ما مسلمانان مانند نمازهای جمعه و جماعت و بخصوص زیارت خانه خداوند که بااجتماع مسلمانان و گروهی برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: طبق شریعت اسلام هر چند مناسک حج یکی از واجبات و ارکان دین اسلام میباشد باید ما مسلمانان بخاطر حفظ از این مریضی و ویروس خطرناک از این فریضه پرهیز و در این گونه مواقع باید از اجتماع دوری و در خانه ها مشغول عبادت و دعا تضرع باشیم.

ماموستا خلیلی افزود: برای نجات از این ویروس خطرناک باید دستورات بهداشتی را مراعات نموده و مخصوصا به بیانات رهبر عزیزمان گوش فرا داده . ازتجمع دوری نماییم و با جد از ماسک استفاده نموده تا بحول وقوه خداوند و با دعا و تضرع و استقبال از فرمایشات رهبرمان از این بلای بزرگ نجات پیدا کنیم و با توجه به این ویروس اتحاد خود را حفظ نموده تا از دسیسه های دشمنان اسلام بخصوص آمریکا ووابستگانش در امان بمانیم .

خداوند ثواب حج اکبر را قسمت رهبرمان وتمام مسلمانان عنایت فرماید. انشاالله

انتهای پیام

فهرست