امام جمعه نلاس سردشت
در سال پایانی حیات گوهربار پیامبر اسلام (ص) یک اتفاق مهمی رخ داد
ماموستا خدر رحیمی افزود: یکی از مسائلی که پیامبر اکرم (ص) با مسیحیان مطرح کردند و آنها هم نپذیرفتند الوهیت حضرت مسیح بود. زیرا قرآن کریم صریحاً اشاره می کند که بخشی از مسیحیت در حوزه توحید دچار افکاری شدند که آنها را از مسیر واقعی توحید خارج کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا خدر رحیمی امام جمعه نلاس سردشت طی گفتگو با رابط خبری ما در مورد تبیین واقعه مباهله ، اظهار داشت: در سال پایانی حیات گوهربار پیامبر اسلام (ص) یک اتفاق مهمی رخ داد. پیامبر اکرم(ص) با نوشتن نامه ای برای مسیحیان نجران عربستان ، آنها را به دین اسلام دعوت کرد. اما آنها این دعوت پیامبر(ص) را نپذیرفتند و هیئتی از بزرگان و علمای مردم نجران به سوی مدینه حرکت کردند تا با پیامبر خدا درباره این دعوت صحبت کنند. آنها مدعی بودند که در مسئله توحید از پیامبر پیشی گرفتند و قبل از اسلام، کتاب داشتند.

امام جمعه نلاس سردشت در ادامه افزود: یکی از مسائلی که پیامبر اکرم (ص) با مسیحیان مطرح کردند و آنها هم نپذیرفتند الوهیت حضرت مسیح بود. زیرا قرآن کریم صریحاً اشاره می کند که بخشی از مسیحیت در حوزه توحید دچار افکاری شدند که آنها را از مسیر واقعی توحید خارج کرده و آن بحث “تثلیث” است که حضرت مسیح را خدا یا پسر خدا می نامیدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیامبر به مسیحیان اطلاع داد تا زنان و فرزندانتان را بیاورید و ما هم پسران ، زنان و جان هایمان را می آوریم و سپس با هم مباهله و دروغگوی طرف مقابل را لعنت می کنیم. اهل نجران یک روز از پیامبر (ص) فرصت گرفتند و در چنین روزی برای مباهله اعلام آمادگی کردند اما اسقف آنها شرط کرد که اگر پیامبر (ص) با خانواده خود آمد بدانید که نباید گفتگو کنید و آسیب خواهیم دید. پیامبر بهمراه خانواده و اهل بیت آمدند و وقتی آنها چهره نورانی و تصمیم جدی پیامبر و اهل بیت(ع) را دیدند بلافاصله از مباهله خودداری کردند و حاضر به پرداخت جزیه شدند.

انتهای پیام

فهرست