شناسه خبر: 1028

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=1028

امام جمعه تکاب
در سایه عمل به شریعت اسلام انسان به کمال دست می یابد
حجت الاسلام برادری افزود : متأسفانه مراسمات دینی و نمازهای جمعه و جماعات و فعالیت های مذهبی روحانیون اعم از شیعه و سنی تحت تأثیر ویروس کرونا واقع و امروزه فضای مجازی میدان عمل اکثر محافل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نشست ، بررسی سیره اخلاقی ، علمی و سیاسی امام رضا (ع) با حضور امام جمعه تشیع و امام جمعه اهل تسنن و تنی چند از روحانیون شیعه و سنی شهرستان در دفتر امام جمعه تکاب برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین برادری امام جمعه تکاب بهره مندی از نعمت ائمه معصومین (ع) و احادیث و روایات معصومین را موهبتی برای بشریت دانسته و افزود: در سایه عمل به شریعت اسلام انسان به کمال دست می یابد.

برادری افزود : متأسفانه مراسمات دینی و نمازهای جمعه و جماعات و فعالیت های مذهبی روحانیون اعم از شیعه و سنی تحت تأثیر ویروس کرونا واقع و امروزه فضای مجازی میدان عمل اکثر محافل شده است.

امام جمعه تکاب اظهار داشت: استفاده حد اکثری از فضای مجازی در راستای پیشبرد اهداف دینی و مذهبی راهکار پیش روی ماست و باید تلاش نمائیم این فضا را با جدیت در راستای نیل به اهداف اسلامی تحت نظر داشته و از تاخت و تاز دشمنان و معاندین بدور نگهداریم.

ماموستا اسماعیلی امام جمعه اهل تسنن نیز در این نشست با ذکر احادیثی از بزرگان اهل تسنن کرامات رضوی را سرلوحه ورود به دروازه اهل بیت قلمداد و افزودند: بهره مندی از کرامات معصومین و اهل بیت علیهم السلام برای تک تک مسلمین اعم از شیعه و سنی واجب و حرکت حول محور وحدت و برادری در بین شیعه و سنی تیری است بر قلب دشمنان مسلمانان.

در پایان تعدادی از روحانیون حاضر به بیان مسائل و دیدگاه های خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.

انتهای پیام

فهرست