امام جمعه موقت شاهین دژ
در ماه محرم که اول سال هجری میباشد وقایع مهمی روی داده است
 ماموستا فاروق فرج زاده اظهار داشت: سلف صالح امت اسلام گفته اند که در سه دهه از سال عبادت و بندگی خداوند ثواب بیشتری نسبت به ایام دیگر سال دارند یکی ده روز اول ماه محرم است ودیگری ده روز آخر ماه رمضان است و آخری ده روز اول ماه ذی الحجه میباشد که انجام عبادت در آنها و راز و نیاز با خداوند ثواب بیشتری دارد که باید آنان را غنیمت بدانیم و از آن به نحو احسن استفاده کنیم.                                                 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا فاروق فرج زاده ، امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

خطیب جمعه ضمن حمد و ثنای خداوند و صلاه و سلام به پیامبر اکرم  (ص ) وآل و اصحاب و یاران آن حضرت وتوصیه به تقوای الهی به خود و نمازگزاران گفت: سلف صالح امت اسلام گفته اند که در سه دهه از سال عبادت و بندگی خداوند ثواب بیشتری نسبت به ایام دیگر سال دارند یکی ده روز اول ماه محرم است ودیگری ده روز آخر ماه رمضان است و آخری ده روز اول ماه ذی الحجه میباشد که انجام عبادت در آنها و راز و نیاز با خداوند ثواب بیشتری دارد که باید آنان را غنیمت بدانیم و از آن به نحو احسن استفاده کنیم.

خطیب جمعه افزود: در ماه محرم که اول سال هجری میباشد وقایع مهمی روی داده است یکی نجات حضرت موسی(ع) و پیروانش در رود نیل و به اقوالی وفات پیامبر اکرم  (ص) و شهادت نوه ی پیامبر اکرم(ص) امام حسین  (ع) در روز عاشورا.

وی خاطر نشان کرد: در واقعه غدیر پیامبراکرم (ص) فرمودند: من بعد خودم دو چیز گرانبها را در میان شما به یادگار میگزارم که اگر از آنان پیروی کنید هرگز گمراه نخواهید شد یکی قرآن و سنت ودیگری اهل بیتم،  پس اگر کسی محبت اهل بیت پیامبر(ص) در دلش نباشد باید در ایمان آن شخص تردید کرد زیرا دوست داشتن آل وبیت پیامبر نشانه ایمان است و حتی نماز خواندن ما با صلوات به پیامبر و آل وبیت آن حضرت کامل و صحیح میشود.

ماموستا فاروق زاده افزود: بعضی با سوالهایی بی ربط در باره شهادت امام حسین شبهه وارد میکنند که چرا با آن تعداد کم در برابر دشمنان ایستاد تا شهید شد باید گفت شهادت امام حسین بخاطر دین اسلام بوده نه بخاطر منافع شخصی زیرا در روایت است که امام حسین پیامبر(ص) را در خواب میبیند و از چگونگی رفتن  وشهادت به امام حسین خبر می دهد

خطیب جمعه در آخر با دعا خطبه را به پایان رساند.

انتهای پیام

فهرست