امام جمعه و جماعت روستای قره جالو پلدشت
در منابع اهل سنت به کرات بر موضوع نور هدایت بودن ائمه و اولاد امام علی(ع) اشاره شده است
ماموستا زاهد قاسم زاده افزود: ما اهل سنت طبق باورهای خود و با استناد به روایات متعدد در تایید ائمه (ع) مذهب تشیع را به عنوان مذهب پنجم خود بیان میکنیم و این موضوع همان درسی است که امام شافعی و سایر امامان مذاهب اهل سنت در مکتب امام صادق(ع) آموخته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه و جماعت روستای قره جالو پلدشت طی گفتگو با رابط خبری دفتر استانی در مورد سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت: در منابع اهل سنت به کرات بر موضوع نور هدایت بودن ائمه و اولاد امام علی(ع) اشاره شده است. به عنوان مثال از امام شافعی در مورد امیر مؤمنان امام علی(ع) سؤال شد ، ایشان فرمودند.

إنّا عَبــیدٌ لِفتیً أنزلَ فِیـــهِ «هَل أتَی»

إلی مَتــی أکتُمُهُ؟ إلی مَتی؟ إلی مَتی؟

ما چاکران آن جوانمرد هستیم که درباره ی او سوره (هل أتی ، سوره انسان ) نازل شده

تاکی آن را پنهان کنم؟ تا کی؟ تا کی؟

ماموستا زاهد قاسم زاده اظهار داشت: این موضوع به وضوح بیان میدارد که شیعه و سنی در هم تنیده هستند و در اصل یک امت واحده می باشند و تفرقه و دو دستگی در آن جایی ندارد و باید علمای تمام مذاهب اسلامی برای تقویت این وحدت و یکدستگی نهایت تلاش خود را بکنند.

وی تصریح نمود: ما اهل سنت طبق باورهای خود و با استناد به روایات متعدد در تایید ائمه (ع) مذهب تشیع را به عنوان مذهب پنجم خود بیان میکنیم و این موضوع همان درسی است که امام شافعی و سایر امامان مذاهب اهل سنت در مکتب امام صادق(ع) آموخته اند.

ماموستا قاسم زاده افزود: امروزه تلاش برای وحدت و شکست دشمن و به خصوص وهابیت خبیث و اسرائیل و آمریکای جنایتکار برای هر مسلمان با هر مذهبی واجب می باشد و ان شا الله پیروزی در انتظار مسلمانان جهان به عنوان یک امت واحد می باشد.

انتهای پیام

فهرست