امام جمعه مهاباد
دشمن به دنبال فراموشی قیام تاریخی ۱۷ شهریور از حافظه ملت ایران است
دکتر عبدالسلام امامی با تاکید بر اینکه حفظ انقلاب از خود انقلاب مهمتر است گفت:گاهی در اثر برخی فراموشی‌ها، دشمن در جنگ نرم به گونه‌ای تبلیغ می‌کند که ایامی مانند 17 شهریور که منجر به استقلال و عظمت ایران شد از تاریخ و حافظه ملت پاک شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی،  امام جمعه مهاباد با اشاره به قیام خونین ۱۷ شهریور  طی گفتگو با رابط خبری اظهار داشت: دشمن به دنبال فراموشی قیام تاریخی ۱۷ شهریور از حافظه ملت ایران است.

ماموستا امامی خاطر نشان کرد: ایام اللهی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد، از سالیان گذشته مقدمه‌ریزی و پایه‌ریزی شده بودند.

وی تصریح کرد: در این رابطه نیز نقش امام خمینی(ره) و مراجع تقلیدی که در صحنه بودند به واقع غیرقابل انکار است و ۱۷ شهریور نیز یکی از این قیام‌هایی است که مردم به خاطر بیعت مجدد با آرمان‌های مراجع تقلید و دفاع از ارزش‌های والای اسلامی به میدان آمده و هر آنچه در توان داشتند در زمان اوج خفگان به نمایش گذاشتند.

امام جمعه مهاباد گفت: بنابراین بی‌تردید اگر این فداکاری‌ها و تلاش‌های مجاهدان آن زمان نبود، شاهد انقلاب اسلامی ایران در سده ۲۱ نبودیم.

وی با تاکید بر زنده نگه داشتن ایامی مانند ۱۷ شهریور افزود: اگر ایام الله ۱۷ شهریور زنده نگه داشته شوند باعث می‌شود که انقلاب هر دم جان تازه‌ای گرفته و از انحراف و کج روی‌ها محفوظ باشد.

ماموستا امامی با تاکید بر اینکه چیزی که از انقلاب مهمتر بوده است، حفظ انقلاب است تصریح کرد: گاهی شاهد هستیم که در اثر فراموشی برخی، دشمن در جنگ نرم به گونه‌ای تبلیغ می‌کنند که ایامی که منجر به استقلال و عظمت ملت ایران شدند به گونه‌ای از تاریخ و حافظه ملت ایران پاک شود.

وی در پایان گفت: باید دقت کرد که ایام‌اللهی که سبب شکل‌گیری انقلاب اسلامی شده‌اند در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شده و این ارزش‌ها و ایام‌الله به نسل جدید منتقل شود چون شاید نسل جدید از آن روزها به خوبی مطلع نباشند.

انتهای پیام

 

فهرست