شناسه خبر: 5029

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=5029

امام جمعه موقت اهل سنت شاهین دژ
دشمن دیرینه انسان ، شیطان است
 ماموستا حسین محمد کیا اظهار داشت: کسانی که از ایمان قوی برخوردار هستند وقتی شیطان میخواهد آنان را فریب دهد فوری به یاد خداوند می افتند واین یاد خدا باعث دوری شیاطین از انسان می گردد .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نمازجمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ به امامت ماموستا حسین محمدکیا، امام جمعه موقت شاهین دژ اقامه گردید.

خطیب جمعه ضمن حمدوثنای خداوند متعال و صلاه و سلام به پیامبر اکرم (ص) وآل واصحاب و یاران آن حضرت و توصیه به تقوای الهی و پرهیز از گناهان به خود ونمازگزاران، به همه سفارش نمود که توصیه های پزشکان و مراکز بهداشتی در رابطه با ویروس کرونا را رعایت کرده تا هرچه زودتر از شر آن نجات پیدا کنیم.

وی افزود: دشمن دیرینه انسان ، شیطان است که پیروی از او باعث ترور شخصیتی انسان در نزد خدا و مردم میباشد، کسانی که از ایمان قوی برخوردار هستند وقتی شیطان میخواهد آنان را فریب دهد فوری به یاد خداوند می افتند واین یاد خدا باعث دوری شیاطین از انسان می گردد .

خطیب جمعه افزود وقتی شیطان بخواهد انسان را فریب دهد اول اورا وسوسه میکند اگر دراین مرحله پیروز شد بعد وارد قلب و جسم انسان میگردد و به انسان پیشنهاد گناه میکند و اگر دراین مرحله نیز به هدف خودش رسید دیگر رفیق آن فرد میشود و بعد از آن به او فرمان میدهد وآن فرد دیگر اختیاری ندارد و فرمانبردار شیطان میگردد . شیطان در دو مورد راحت انسان را فریب میدهد یکی از نظر مالی و دیگری از نظر ناموسی وتنها یاد خداست که انسان را محفوظ میکند.    ماموستا محمدکیا خاطر نشان کرد: راههای برای حفاظت انسان از شر شیطان وجود دارد مانند علم داشتن وپیروی کردن از دستورات الهی ودین اسلام وشناخت قرآن و کسی ایمان داشته باشد که خداوند او راخلق کرده و هیچ وقت او را تنها نمیگزارد در نتیجه خداوند از او محافظت میکند وشیطان از فریب او نا موفق میگردد.

خطیب جمعه در آخر خطبه را با دعا به پایان رساند.

انتهای پیام

فهرست