امام جمعه موقت مهاباد
دعوت شیعه وسنی به وحدت ، مشتی است بر دهن اسرائیل و آمریکا
ماموستا سلیمان رشیدی اظهار داشت:بدون شک اطلاع مردم از دستاوردهای انقلاب اسلامی می تواند دلگرمی و امید جامعه را افزایش دهد و اراده و انگیزه ی اقشار مختلف مردم را در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تقویت کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه این هفته مهاباد با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا سلیمان رشیدی امام جمعه  موقت مهاباد برگزار گردید.

وی در ابتدا اظهار داشت: دهه ی مبارک فجر، دهه نجات از ظلمت و استثمار و اینکه این ایام به عنوان یک منبع تحول عظیم مادی و معنوی در کشور محسوب می‌شود و باید آثار و برکات این نظام مقتدر در منطقه بازخوانی شده و مورد ارزیابی قرار گیرد.

ماموستا رشیدی تصریح نمود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا برنامه های دهه فجر در بستر فضای مجازی و رسانه‌ای برگزار می شود لازم است مسئولین از این بستر برای روشنگری نسل جوان استفاده کنند تا نسل جدید با تلاش ها و زحماتی که پدرانشان برای این انقلاب کشیده اند آشنا شوند.

خطیب جمعه افزود: بدون شک اطلاع مردم از دستاوردهای انقلاب اسلامی می تواند دلگرمی و امید جامعه را افزایش دهد و اراده و انگیزه ی اقشار مختلف مردم را در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی تقویت کند.

وی خاطر نشان کرد: دعوت شیعه وسنی به وحدت و یکپارچگی تا این اتحاد مشتی باشد بر دهن اسرائیل و آمریکای جنایتکار و دشمنان انقلاب اسلامی.

و اینکه وظیفه دینی و ملی همه ی ماست چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گرامی بداریم و یکی از بزرگترین جشن ها محسوب نمائیم.

ماموستا رشیدی اشاره به خوف از پروردگار متعال و ثمرات دنیوی و اخروی در پرتو قرآن وسنت کرد و گفت:

ثمرات دنیوی خوف از خدا عبارتند از ۱: اینکه انسان را در ادای عبادات به اخلاص وا می دارد.

۲: انسان را بر حریص بودن بر عمل صالح و نیکو وادار می کند.

۳: مانع ارتکاب جرم و معصیت می شود.

۴: لذت معصیت و گناه را از بین می برد؛ چرا که انسان احساس حضور خداوند و مراقبه ی الهی می کند.

۵: شان و منزلت انسان را در دنیا و آخرت بالا میبرد.

اما ثمرات اخروی ترس از پروردگار متعال عبارتند از اینکه: ۱- انسانی که در دنیا از خداوند بترسد در روز قیامت زیر سایه ی عرش خداوند قرار می گیرد. لذا باید همه ی ما از خداوند بترسیم و خوف ازخدا را سرلوحه ی کار خود قرار بدهیم.

۲- کسی که در این دنیا از خداوند بترسد در آخرت امنیت کامل برای وی حاصل می‌شود.

۳-  کسی که در این دنیا از خداوند بترسد در روز قیامت به بهشت خدا نائل می‌شود بهشتی که رسیدن به آن آمال و آرزوی هر انسان مومنی است.

لازم به ذکر است که محتوای خطبه با استناد به تعدادی از آیات سوره های آل عمران، احقاف، مومنون ، ق ، البینه ، مائده و نور

و همچنین تعدادی احادیث رسول اکرم ( صلی الله علیه وآله وسلم) بوده است.

انتهای پیام

فهرست