امام جمعه اهل سنت نقده
دوازدهم اردیبهشت یادآور جهاد و ایثار شمع فروزانی است که سوخت تا آینده بشریت را بسازند
ماموستا سنار تمرنژاد اظهار داشت: بزرگداشت مقام معلم ارزش نهادن به جایگاه رفیع قلم و دانش است که خدای سبحان به آن سوگند یاد کرده است و ادای احترام به تمام جانهای عزیزی است که چون شمع میسوزند تا چراغ حقیقت را برافروزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ؛ امام جمعه اهل سنت نقده به مناسبت روز معلم پیام تبریک صادر نمود.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ»

دوازدهم اردیبهشت یادآور جهاد و ایثار شمع فروزانی است که سوخت تا آینده بشریت را بسازند ، صالحانی که جانشینان معلمی هستند که فرمود

معلمی ، هنر آموختن است و مهر پروردن ، معلمی نوری است که سیاهی جهل را از دل آنها ساخته شده و زلال دانایی را بر جان آنها ایجاد کرده است.

بزرگداشت مقام معلم ارزش نهادن به جایگاه رفیع قلم و دانش است که خدای سبحان به آن سوگند یاد کرده است و ادای احترام به تمام جانهای عزیزی است که چون شمع میسوزند تا چراغ حقیقت را برافروزند و محفل عاشقان علم و فناوری و مدرسه دلدادگان طریقت الی الله را روشنایی بخشند.

معلمی شغل شریف انبیاء است که موهبت بزرگ الهی تزکیه و تعلیم را نصیب معلمان گرانقدر گردیده است.

«ویزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه»

شکرگزاری این نعمت عظیم الهی با شناختن مسیر انبیاء و اولیاء الهی و پیمودن آن است. آموختن راه و رسم بندگی، اخلاق و ارزشهای الهی از جمله دغدغه های جدی اولیاء الهی بوده که امروز نیز معلمان عزیز جامعه اسلامی ما، در کنار و بلکه در متن تعلیم و تعلّم به ترویج و نهادینه کردن آن در سرزمین جان دانش آموزان اهتمام می ورزند.

لذا بر خود فرض می دانم ضمن گرامیداشت یادوخاطره استادشهید مرتضی مطهری و تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم به معلمین شریف که عمر پر برکت خود را خالصانه وقف خدمتگزاری به جامعه نموده ، زحمات این قشرفهیم و ارزشمند شهرستان نقده درعرصه تعلیم وتربیت را سپاس گفته و از خداوند متعال درخواست نمایم تا این عزیزان با بهره گیری از ایمان واعتقاد همیشگی وایجاد یک رنگی و صمیمیت روز افزون ، پیوسته درآموزش و پرورش آینده سازان این شهرستان و فتح قله های افتخار موفق و موید باشند.

والسلام علیکم و رحمهالله و برکاته

ماموستا تمرنژاد

امام جمعه اهل تسنن شهرستان نقده

انتهای پیام

فهرست