امام جمعه اهل‌سنت ارومیه
دولت آینده از همه ظرفیت‌های شایسته برای پیوند عمیق آحاد جامعه ایرانی استفاده کند
ماموستا مامد کلشی‌نژاد با ابراز خرسندی از اینکه در انتخابات اخیر، مردم مشت محکمی بر دهان ایادی استکبار زدند گفت: امید است که دولت آینده از همه ظرفیت‌های شایسته برای پیوند عمیق آحاد جامعه ایرانی به ویژه در آذربایجان‌غربی استفاده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی ، نماز عبادی سیاسی جمعه اهل سنت این هفته ارومیه با حضور انبوه نمازگزاران و با رعایت توصیه های بهداشتی (ماسک و فاصله اجتماعی) در محل مسجد امام شافعی ارومیه به امامت ماموستا مامد کلشی نژاد امام جمعه ارومیه برگزار گردید.

ماموستا مامد کلشی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهمی که در دنیای اسلام حائز اهمیت است، پیروی از حضرت محمد(ص) است اظهار داشت: مسلمانان باید پیروی از نبی‌مکرم اسلام(ص) را جزو سرلوحه و سرمشق زندگی خود قرار داده و از همه فرمایشات، حرکات و سکنات ایشان پیروی کنند چون تبعیت از پیامبر(ص) مایه سعادت دنیوی و اخروی است.

وی افزود: همچنین خوشبختی بشریت زیرپرچم و لوای عملکرد آنان در دین مبین اسلام است و در این راستا، زمانی که کفار نجران، پیامبر(ص) و رسالت او را زیر سوال برده و می‌گفتند تو رسول خدا نیستی، حضرت محمد(ص) آنها را به مباهله و مناظره دعوت کرد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: در روز مباهله نیز پیامبر(ص) همراه اهل‌بیت خود امام علی(ع)، حضرت فاطمه(س) و امام حسن و حسین(ع) در محل حاضر شدند اما اسقف‌های نجران به جای مناظره، قسم به وحدانیت خدا خورده و گفتند، اگر کسانی که پیامبر(ص) با خود آورده، بخواهند می‌توانند کوه‌ها را جا به جا کرده و همه دودمان ما را از بین برند و بنابراین از مناظره دوری کرده و این حقانیت رسالت این خانواده را می‌رساند و بنابراین باید همواره به پیامبر(ص) احترام قائل شد چون ایشان اهل‌بیت خود را برای حقانیت رسالت دین مبین اسلام به میدان آورد.

وی افزود: در جریان غدیر خم نیز، باز هم اهل‌بیت(ع) خود را از همه اغواگری دشمنان اسلام که برای مسلمانان پایه‌ریزی کرده و شاید در بین مسلمانان نیز رخنه کرده بود برحذر کرد و امام علی(ع) را به عنوان یکی از شخصیت‌های مهم و مورد محبت خود در جهان اسلام معرفی کرد.

ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه با ابراز خرسندی از اینکه خوشبختانه در انتخابات اخیر، مردم مومن و مسلمان مشت محکمی بر دهان ایادی استکبار زدند اظهار داشت: امید است که دولت آینده از همه ظرفیت‌های شایسته برای پیوند عمیق آحاد جامعه ایرانی به ویژه در استان‌هایی مانند آذربایجان‌غربی که شیعه و سنی در کنار یکدیگر به صورت برادر وار زندگی می‌کنند، به منظور تحکیم وحدت و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی استفاده کند.

وی افزود: بنابراین برای اینکه وحدت را به صورت ملموس در کشور مشاهده کنیم، باید رئیس جمهور آینده از ظرفیت شیعه و سنی در استان‌هایی که برادران و خواهران اهل سنت و تشیع زندگی می‌کنند استفاده کند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: بی تردید آیت الله رئیسی باید فارغ از همه مرزبندی‌های قومی و قبیله‌ای و مذهبی به مسائل و توسعه کشور توجه کرده و ظرفیت هر دو را مدنظر قرار دهد.

وی تاکید کرد: همچنین مسئله معیشت مردم و اقتصاد کشور باید یکی از برنامه‌های مهم ریاست جمهوری باشد تا در آینده نزدیک شاهد مرتفع شدن مشکلات مردم در سراسر کشور باشیم.

ماموستا کلشی‌نژاد در پایان بر ضرورت تزریق واکسن توسط مردم تاکید کرد و افزود: برای ریشه‌کنی این بیماری و بازگشت سلامت به جامعه، همه افراد واجدشرایط باید به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.

انتهای پیام

 

فهرست