امام جمعه اهل‌سنت ارومیه
دولت سیزدهم باید از ظرفیت‌های مختلف اقوام و مذاهب استفاده کند
ماموستا مامد کلشی‌نژاد اظهار داشت : امید است که دولت جدید پیگیر مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی بوده و وفاق ملی جزو برنامه‌ها و سرلوحه دولت آینده باشد تا بتواند از ظرفیت‌های مختلف اقوام و مذاهب استفاده کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ ماموستا مامد کلشی‌نژاد امام جمعه اهل‌سنت ارومیه طی گفتگو با رابط خبری ضمن تبریک روز خبرنگار و روز شهدای مدافع حرم، به آغاز فعالیت دولت سیزدهم اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه در مراسم تنفیذ دولت جدید، رهبر معظم انقلاب اسلامی دولت سیزدهم را به رعایت اخلاق و مردم‌داری دعوت فرمودند، امید است که آیت‌الله رئیسی مردم‌داری را حفظ کرده و دولت مردمی ، مردمی بماند.

وی افزود: همچنین امید است که دولت جدید پیگیر مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی مردم بوده و وفاق ملی جزو برنامه‌ها و سرلوحه دولت آینده باشد تا بتواند از ظرفیت‌های مختلف اقوام و مذاهب استفاده کند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه بیان کرد: اقوام و ادیان در سالیان اخیر که کشور مورد هجمه مختلف فرهنگی و جنگ اقتصادی قرار داشت، همواره در صحنه بوده و صبورانه در کنار دولت‌های مختلف ایستادگی و مقاومت کردند بنابراین دولت کریمه مردمی باید از ظرفیت همه اقوام و مذاهب در دولت استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه باید اتحاد و همبستگی و همچنین آسایش و امنیت در اقصی‌نقاط کشور وجود داشته و برادران ایمانی در کنار یکدیگر با کمال صفا و صمیمیت زندگی کنند و مشکلات اقتصادی حل شود بیان کرد: همچنین راه‌اندازی بازارچه‌های مرزی در مناطق محروم باید برای محرومیت‌زدایی جزو اولویت‌های دولت باشد.

ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه به مسئله حقوق بشر اسلامی اشاره کرد و گفت: بی تردید مهمترین رسالت دین، برقراری عدالت، آسایش و امنیت در زندگی، توام با کمال انسانی است همانطور که خداوند فرمود ای کسانی که ایمان آورده‌اید، اگر دعوت خدا و پیامبر خدا را مستجاب کنید، می‌توانید در کمال آسایش و امنیت و آرامش به زندگی خود ادامه دهید.

وی در ادامه خطبه‌ها، به آمار عجیب تئوریسین‌های مختلف دنیا از میزان افسردگی روحی و روانی در کشورهای پیشرفته و جهان اولی اشاره کرد و افزود: کشورهایی همچون چین، هند، آمریکا روسیه، به ترتیب بیشترین افسرده در جهان را دارا هستند در حالی که مسلمان هم نیستند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه با اظهار تاسف از اینکه برخی اسلام را سبب عقب ماندگی مسلمانان می‌دانند تصریح کرد: این دین نیست که سبب عقب ماندگی شده، بلکه ضعف خود مسلمانان است که اسلام را به درست نشاخته و گمان می‌کنند در کشورهای اروپایی و آمریکایی امنیت و آسایش و رفاه وجود دارد.

انتهای پیام

 

فهرست