نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه
دولت و مسئولین با عمل به راهکارهای اقتصادی مقام معظم رهبری مشکلات اقتصادی مردم را برطرف نمایند
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: مسئولین به جای مذاکره به سراغ استقامت و ایستادگی در مقابل دشمنان و تحریم‌ها بروند و به توصیه و راهکارهای مقام معظم رهبری با جدیت عمل کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ اهم بیانات حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در برنامه میعادگاه آدینه ۷ آذر  ماه ۹۹ اظهار داشت: دولت محترم، مسئولین و شورای هماهنگی اقتصاد باید راهکارهای مقام معظم رهبری در مورد مباحث اقتصادی را عملیاتی کنند چرا که عمل به این راهکارها سبب برطرف شدن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم می‌شود.

مقام معظم رهبری در سخنان خود به جبران کسری بودجه، افزایش سرمایه‌گذاری، ایجاد جهش در تولید و توجه به قشر آسیب‌پذیر توسط دولت و مسئولین تأکید کرده و فرمودند با توجه به اینکه معیشت مردم بخاطر تحریم و شیوع ویروس کرونا تحت تأثیر قرار گرفته لازم است مسئولین در این زمینه فکر و چاره‌جویی کنند.

مقام معظم رهبری فرمودند که راهکارهای رفع مشکلات معیشتی توسط کارشناسان شناسایی و بیان شده است و لازمه برطرف شدن مشکلات و عمل به راهکارهای ارائه شده جدیت، همت و عزم مسئولین است که باید مسئولین باجدیت و باسرعت این راهکارها را عملیاتی کنند تا هر چه سریع‌تر نتیجه آن در زندگی مردم مشاهده شود.

امام جمعه ارومیه افزود: مردم و مسئولین باور داشته باشند که با همت و جدیت می‌توانند بر تحریم‌های دشمن غلبه کنند

مقام معظم رهبری به مسئله تحریم نیز اشاره کرده و تحریم را ظلم و جنایت آمریکا علیه مردم ایران خواندند و فرمودند که در مسئله تحریم دو راهکار وجود دارد اول اینکه با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و با اعتماد بنفس و با همت و عزم راسخ مقابل تحریم‌ها ایستاده و بر تحریم‌ها غلبه کنیم که مقداری سخت اما خوش عاقبت است به این نحو که در ابتدا سختی و زحمت دارد اما در نهایت به این ختم می‌شود که دشمن ببیند که دیگر تحریم اثری ندارد.

مقام معظم رهبری فرمودند دومین راهکار لغو تحریم با عقب‌نشینی در مقابل دشمن است که قبلاً در بحث برجام آن را امتحان کرده و چند سال پای مذاکره نشستیم اما نتیجه‌ای حاصل نشد.

مردم و مسئولین باید بر این اصل باور داشته باشند که اگر بخاطر خداوند و دین اسلام باهمت و جدیت در مقابل دشمن ایستادگی کنند می‌توانند بر تحریم‌های دشمن غلبه کنند.

سید مهدی قریشی در ادامه تصریح نمود: مسئولین به جای گزینه مذاکره به سراغ گزینه استقامت و ایستادگی در مقابل تحریم‌ها بروند

براساس روایتی از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام اگر تمام درهای زمین و آسمان به روی کسی بسته شود اما او تقوا پیشه کند خداوند از بین درهای بسته محل خروج به او نشان خواهند داد، لذا این تحریم‌ها چیزی نیست که مردم نتواند بر آن غلبه کنند چرا که با اعتماد به خداوند و با جدیت و همت می‌توانند بر این تحریم‌ها غلبه کنند.

براساس روایتی از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله، مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود لذا مردم نباید با وعده‌های آمریکا دوباره پای میز مذاکره با آن‌ها بروند چرا که چندین بار آمریکا را آزموده‌اند و مشخص شده که هر جناحی از آن‌ها رئیس‌جمهور شود به مردم ایران رحم نکرده و همیشه با مردم ایران دشمنی می‌کنند.

مسئولین به جای مذاکره به سراغ استقامت و ایستادگی در مقابل دشمنان و تحریم‌ها بروند و به توصیه و راهکارهای مقام معظم رهبری با جدیت عمل کنند.

انتهای پیام

فهرست