معاونت فرهنگی و امور روحانیون مرکز اسلامی آذربایجان غربی
دومین نشست تخصصی ائمه جمعه و‌شوراهای روحانیت اهل سنت آذربایجان غربی برگزار گردید
حجت الاسلام حسن اسماعیلی اظهار داشت: این شوراها به عنوان مرجع رسمی ، بررسی و رفع اختلافات خانوادگی و پاسخ به سوالات مراجع قضایی در احوالات شخصیه ( نکاح ، طلاق ، مسائل ارث و ...) میباشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ به همت معاونت فرهنگی و امور روحانیون مرکز اسلامی آذربایجان غربی دومین نشست تخصصی ائمه جمعه و‌شوراهای روحانیت اهل سنت آذربایجان غربی با هدف تبیین ضرورت وجود شورای روحانیت و شرح وظایف اعضای این شوراها در ارومیه برگزار گردید.

مراسم آغاز به کار دوره جدید ( هشتم) شوراهای روحانیت اهل سنت استان با حضور نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان غربی و ریاست دادگستری استان وائمه جمعه و اعضای جدید از سراسر استان در روز یکشنبه ۱۰ مرداد جاری که طی آن در خصوص اهمیت جایگاه ویژه شورای روحانیت اهل سنت ، تبیین وظایف شوراها و ماموریتهای محوله آنان در مرکز استان برگزار شد.

حجت الاسلام اسماعیلی، معاونت فرهنگی و امور روحانیون دفتر استانی یادآور شد: در تاریخ ۸ تیرماه سالجاری هشتمین دوره انتخابات شورای روحانیت اهل سنت استان آذربایجان غربی در ۹ حوزه انتخابیه برگزار و نتایج آن در ۹ تیرماه مشخص و اعلام گردید.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۴۱ نفر اعضای این شوراها در دوره جدید میباشند که در شهرهای ارومیه، بوکان، اشنویه، تکاب، سلماس ، پیرانشهر، نقده، سردشت و مهاباد مشغول به کار می باشند.

معاونت فرهنگی و امور روحانیون مرکز اسلامی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: این شوراها به عنوان مرجع رسمی ، بررسی و رفع اختلافات خانوادگی و پاسخ به سوالات مراجع قضایی در احوالات شخصیه ( نکاح ، طلاق ، مسائل ارث و …) میباشد.

انتهای پیام

 

فهرست