شناسه خبر: 3691

لینک کوتاه صفحه

https://azar.dmsonnat.ir/?p=3691

امام جمعه موقت شاهین دژ
دین اسلام هیچ گونه منافاتی با خوشی وگشت و گزار ندارد
ماموستا عمر محمدزاده اظهار داشت: فصل بهار ، فصل فرح و زایش طبیعت است ولی حد و مرزی دارد که باید رعایت شود و به آن ضرر و زیان وارد ننمایم و اسلام مخالف آن است که یک روز را اختصاص دهیم بنام سیزده بدر برای بیرون رفتن به طبیعت واگر واقع بین باشیم درآن روز ضررهای زیاد به زمین و باغات مردم وارد می‌شود باید از این کار دوری کرد.     

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی؛ نماز عبادی ، سیاسی جمعه اهل سنت این هفته شاهین دژ با رعایت پروتکول های بهداشتی با امامت ماموستا عمر محمدزاده امام جمعه موقت شاهین دژ برگزار گردید.

خطیب جمعه قبل هر چیز با توصیه به خود و نمازگزاران به تقوای الهی و توبه و بازگشت و دوری از منهیات دین مبین اسلام گفت: دین اسلام هیچ گونه منافاتی با خوشی وگشت و گزار ندارد بخصوص در فصل بهار که فصل فرح و زایش طبیعت است ولی حد و مرزی دارد که باید رعایت شود و به آن ضرر و زیان وارد ننمایم واسلام مخالف آن است که یک روز را اختصاص دهیم بنام سیزده بدر برای بیرون رفتن به طبیعت واگر واقع بین باشیم درآن روز ضررهای زیاد به زمین و باغات مردم وارد می‌شود باید از این کار دوری کرد.

وی افزود: تا هرزمان ما پایبند قوانین اسلام باشیم درآسایش و امنیت قرار داریم دین اسلام دین شمولیت است مختص به نماز و روزه نیست بلکه باید تمام اعمالمان مانند عبادات ، معاملات و اخلاق بر مبانی اسلام باشد انسان مسلمان نمیشود عبادات را انجام دهد ولی اخلاقش اسلامی نباشد.

ماموستا محمدزاده به نعمتهای که خداوند به انسان بخشیده اشاره کرد و گفت: مانند زبان و گفتن با زبان ما میتوانیم حرف بزنیم و ذایقه ی غذاها  را تشخیص دهیم و یا با کمک آن می توان غذا را بلعید و همچنین درتلفظ بعضی حروف نیز به ما کمک می کند و همین زبان میتواند سبب خوشبختی ما در این دنیا وآخرت نیز باشد و میتوان با آن انواع گناه انجام داد مانند دروغ گفتن و غیبت نمودن و نمامی نمودن بین مردم.

خطیب جمعه درادامه اظهار داشت: خداوند زبان را پشت دو محافظ قرار داده یکی لبها و دیگری دندان که این را میرساند باید خیلی مواظب حرف زدنمان باشیم.

انتهای پیام

فهرست