امام جمعه ربط سردشت
دین مقدس اسلام بهره برداری مشروع از نعمت‌های الهی را مباح و اسراف را حرام می‌داند
ماموستا عثمان یوسفی اظهار داشت: اگر مال در راه خدا و به سود جامعه و رفع نیازمندی‌های مردم مصرف نشود سرنوشت آن جامعه و ملت به هلاکت و سقوط منتهی میشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت آذربایجان غربی، نماز جمعه این هفته شهر ربط سردشت به امامت ماموستا عثمان یوسفی امام جمعه شهر ربط اقامه گردید

ماموستا یوسفی ضمن دعوت مردم به صرفه جویی درمصرف آب مخصوصا دراین روزهای سخت بحرانی ، کم بود این سرمایه زندگی مطالبی را درموضوع اسراف بیان داشت.

خطیب نماز جمعه اظهار داشت: دین مقدس اسلام بهره برداری مشروع از نعمت‌های الهی و زیبایی‌های زندگی را مباح و روا و اسراف و زیاده روی را حرام و ناروا می‌داند و این بدان جهت است که مسلمان به تناسب امکانات و توانایی و کارآیی خود، در برابر جامعه مسؤولیت دارد. در این صورت فرد اسراف کار قهرا از اجرای مسؤولیت و تعهدات اجتماعی خود بازمی ماند و از این رهگذر بر پیکر جامعه ضربه می‌زند.

وی تصریح نمود: قرآن مجید این حقیقت را در ضمن مباحث اجتماعی در قالب‌هایی زیبا بیان می‌کند و با هشدار به پیروان خود می‌فرماید: (و انفقوا فی سبیل الله و لا تلقوا بایدیکم الی التهلکه)

یعنی در راه خدا انفاق کنید و با دست‌های خود، خود را به هلاکت و نابودی نیفکنید. از این آیه شریفه چنین استفاده می‌شود که اگر مال در راه خدا و به سود جامعه و رفع نیازمندی‌های مردم مصرف نشود سرنوشت آن جامعه و ملت به هلاکت و سقوط منتهی میشود.

انتهای پیام

فهرست